יוסי לוי אין תגובות

חברה לביצוע עבודות תיקון ושיפוץ מכונות

כיצד מומלץ לבחור חברה המתמחה בביצוע עבודות תיקון ושיפוץ למכונות וקווי ייצור?

מחפשים אחר שירותיה של חברת הנדסה מקצועית המתמחה במתן פתרונות שירות לצרכי תיקון ושיפוץ מכונות וקווי ייצור? בשורות הבאות תוכלו למצוא רשימה מפורטת של כל הפרמטרים המקצועיים אותם מומלץ לבחון טרם שכירת השירות.

מכונות וקווי ייצור מהווים את "ליבת העשייה" במפעלי ייצור שונים ובכל גודל. כל תקלה באחת ממכונות הייצור ו/או באחד מקווי הייצור, עלולה להוביל לאובדן שעות עבודה יקרות ואובדן הכנסות משמעותי עבור בעלי המפעל. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות עליונה לשכירת שירותי תיקון ושיפוץ של מכונות וקווי ייצור ברמה השוטפת. על מנת להבטיח לעצמכם פעילות תקינה ושוטפת של מכונות וקווי הייצור השונים, אנו ממליצים לבחון לעומק את כל אחד מהפרמטרים הבאים לצרכי בחירת נותן השירות:

 • וותק מקצועי והכשרה מקצועית- בראש ובראשונה, אנו ממליצים לכם לבחון את הידע המקצועי והניסיון המעשי העומדים לרשות נותן השירות. הקפידו לבדוק מהו הידע המקצועי העומד לרשותו בתחום ומהי הכשרתו.
 • היקף הפתרונות ההנדסיים המוצעים לכם- על מנת להבטיח לעצמכם שירות מקצועי ללא פשרות, אנו ממליצים לכם לבחור בכל אותם נותני שירות המאפשרים לכם ליהנות מהיצע רחב (ככל הניתן) של פתרונות שירות הנדסיים לכל סוגי מכונות הייצור העומדות לרשותכם. פתרונות אלו כוללים בין היתר: תיקון מכונות ייצור, שיפוץ והרחבה של קווי ייצור קיימים, שחזור מכונות שיצאו מכלל שימוש, הרכבת מכלולים בגוף המכונה, פתרונות מכניים למכונות ומתקנים שונים העומדים לרשותכם ומצווים בשטח מפעל בטון או כל מפעל ייצור אחר בבעלותכם.
 • יכולות ביצועיות בכל הנוגע לתכנון מכונות על בסיס צרכי הלקוח- מכונת ייצור, בדומה לכל מכונה אחרת, עלולה לצאת מכלל שימוש ובעלי המפעל יידרשו לרכוש מכונת ייצור חדשה העונה על צרכיהם. לצורך כך, אנו ממליצים לכם לבחור בנותני שירות המעניקים לכם מענה מקצועי גם בתחום תכנון מכונות וייצור מכונות על פי תוכנית הנדסית מובנית ו/או בהתאם להליכי התכנון.
 • ביצוע עבודות מתכת שונות- נותני שירות העוסקים ומתמחים בביצוע עבודות תיקון ושיפוץ של מכונות וקווי ייצור שונים, מוכרחים להיות בעלי מיומנויות מקצועיות בכל הנוגע לביצוע עבודות מתכנת שונות לצרכי ייצור מסועים, ייצור אשפתונים, ייצור חלזונות וכדומה.
 • זמינות גבוהה- תקלות במפעל הייצור עלולות להוביל לאובדן הכנסות משמעותי ולעצירה מוחלטת של קוו הייצור. כפועל יוצא מכך, חשוב לבחור בנותן שירות בעל זמינות גבוהה בכל הנוגע לביצוע עבודות התיקון במכונה. פרמטר מקצועי זה מחייב אתכם לקבל המלצות מבעלי מפעלים אחרים בהם מועסק נותן השירות. לצורך כך, אנו ממליצים לכם לבחון את רשימת הלקוחות של נותן השירות ולא להסס לפנות לכמה מהם בשאלון משוב קצר בנוגע לשביעות רצונם מהשירות הניתן להם על ידי אותו נותן שירות.

הקפידו לבחון את איכויותיו של נותן השירות בהתאם לכל אחד מהפרמטרים המקצועיים המופיעים לעיל וגם אתם תוכלו ליהנות משירות תיקון וביצוע ברמה הגבוהה ביותר.

 

 

יוסי לוי אין תגובות

חשיבות ההליקויל לתעשייה

חשיבות ההליקויל לתעשיה

חשיבות ההליקויל לתעשייה – יש הרבה מושגים שרובנו מכירים ולא יודעים את משמעותם ויש כאלו שאנחנו לא מכירים כלל. אנשים שעבדו בתעשייה ולא התמקצעו מספיק שמעו את המילה 'הליקויל' בעבר אך אולי לא הבינו על מה מדובר. אז אנחנו נסביר.

סליל הליקויל הוא למעשה סוג מיוחד של בורג שמשתמשים בו בהרבה תעשיות. תעשיות חשובות כמו התעשייה האווירית, תעשיות החלל, תעשיות בתחום הרפואה, תעשיות מתכת ודברים חשובים נוספים הבינו את משמעות הסליל ונעשה בו שימוש רב. מדובר בסליל בצורת יהלום שמהווה תחליף ראוי לברגים רגילים מהסיבה הפשוטה שהוא יעיל מאוד ותופס את הבורג בלחץ גבוה יותר ולכן הוא עדיף. כשבונים מכשירים חשובים כמו כלי תעופה או רכבים ואף אביזרים למפעלים משתמשים בו ולא בברגים רגילים והחשיבות שלו ברורה לכל מבחינת הבטיחות והאיכות.

לסלילי ההליקויל יש סוגים שונים.

 • סליל הליקויל רגיל שמתאים לרוב סוגי ההברגות
 • סליל נעילה – סליל בצבע אדום שמתאים למטרות שונות והוא בשימוש בעיקר בתעשיות הרכב.

הברגת הליקויל

מכיוון שמדובר ברכיבים מיוחדים שמצריכים מקצוענות רבה, לא כל אחד יכול להרכיב הליקויל. מפעלים ותעשיות מזמינים אנשי מקצוע שמתמחים בהברגת הליקוילים והם נעשים בהקפדה על פרטים ורמת מקצוענות גבוהה בלבד ללא פשרות. הברגת הליקויל נעשית על ידי מספר מועט של חברות בארץ ויש לבחור בחברה וותיקה עם ניסיון רב ומקצוענות ללא פשרות אחרת יש לכך השלכות חמורות. חברות אלו נותנות בדרך כלל גם ייעוץ והדרכה והן נותנות מענה שאלות חשובות בתחום פעילותן.

מוצרי הליקויל

את מוצרי ההליקויל ניתן לקנות מחברות המשווקות מוצרים מהסוג הזה של חברות כמו Ameca וחברות דומות שמתמחות ביצור מוצרי הליקויל. חשוב לקנות רק מיבואנים רשמיים שלוקחים אחריות על המוצרים אותם הם מוכרים. בנוסף, חברות אלו מוכרות גם סטים של הרכבות והתקנות הליקויל. מחירם של סטים אלו עולים בין 80 ל-250 שקלים.

חברות אשר מוכרות מוצרי הליקויל לרוב מוכרות גם מוצרי הברגה דומים אשר נועדו לתעשיות אלו. בין המוצרים השונים תמצאו מוצרים איכותיים כדוגמת אינסטרים, קינסרטים, סטדים, פמים, ריבנאט ועוד… כל אלו עשויים מחומרים איכותיים, חזקים ויציבים וכמובן לא מחלידים שמחזיקים מעמד לטווח הארוך בתחומים החשובים ביותר בתעשיות.

יוסי לוי אין תגובות

תיקונים וחומרי בניין

תיקונים וחומרי בניין

תיקונים וחומרי בניין – המונח אספקה טכנית הוא מונח כולל, אשר מכיל בתוכו את כל מה שקשור לחומרי בניין, בין אם מדובר בחומרים לצורך בניית מבנים מאפס ובין אם מדובר בחומרים שמיועדים לצורך שיפוץ בית ישן, חידוש חדרים, תיקון אלמנטים מסוימים בחדר ועוד.

כשאנחנו מדברים על אספקה טכנית, אנחנו מתכוונים למגוון רחב של אמצעים ואביזרים, החל מחומרים לבנייה, חומרי חשמל, אביזרים לאמבטיה, אביזרים למטבח, אביזרי אינסטלציה, צבע, נגרות, גינון, ועוד שורה ארוכה של אביזרים שכולם ביחד מאפשרים לבצע עבודות שונות בבית, עבודות של שיפוצים, תיקונים וכן עבודות בנייה במובן הרחב של המילה.

תיקונים וחומרי בניין – נקודות שצריך לשים לב עליהן בהקשר של אספקה טכנית

כשאנחנו רוצים לבצע הזמנה של אספקה טכנית, יש מספר נקודות שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, אנחנו נציג אותן כעת, אך לפני חשוב לומר, לא רק בעלי מקצוע נוהגים להזמין מוצרים ואביזרים מהרשימה שציינו, אלא גם גורמים פרטיים וכן גורמים עסקיים בתחומים שונים. לכן, כל אחד שזקוק לאספקה טכנית צריך להתייחס אליהן ולא רק בהכרח מי שעובד בתחום המקצועי ועובד באופן ישיר עם הנושא של אספקה טכנית.

איכות – מן הסתם, הדבר הראשון שצריך להתייחס אליו זה איכות החומרים. ישנן חברות שונות בשוק שמציעות אספקה טכנית והן עובדות עם חברות רבות שמייצרות את המוצרים שהצגנו. חשוב מאוד לבחון מקום בו אפשר למצוא את המוצרים הטובים ביותר, מוצרים עמידים, חזקים אשר יכולים לשרת אותנו זמן רב.

מגוון – על מנת שנוכל ליהנות ממוצרים איכותיים, רצוי לעבוד עם מקום שמציע מגוון רחב של מוצרים מחברות שונות, רק כך אנחנו נוכל לבחור את המוצר הטוב ביותר עבורנו וכן נוכל ליהנות ממגוון מחירים שיכולים להתאים לנו.

מועד אספקה – כיום כשאנחנו יכולים לבצע הזמנה דרך האינטרנט, רצוי מאוד לעבוד עם חברות שיכולות לספק לנו את כל הציוד תוך זמן קצר, בין אם זה שעות ספורות ובין אם זה 24 שעות. כך אנחנו לא נצטרך להמתין ולהגיע לכדי מצב של דחיית עבודות.

אמינות – מן הסתם, אנחנו צריכים לעבוד עם מקום אמין, מקום שאנחנו יכולים לסמוך עליו, מקום שאנחנו יכולים לבטוח שהוא מבצע את עבודתו כנדרש.

אזור וקירבה – נכון שבעידן האינטרנט יש פחות חשוב למיקום החנות, אך עדיין, במיוחד אם אנחנו בעלי מקצוע, רצוי שנעבוד עם חנות שנמצאת באזור שלנו, כך אם אנחנו צריכים משהו דחוף, אז הם יוכלו לספק לנו אותו בהקדם.

לפני סיום חשוב להבהיר, יש לנו אפשרות לערוך סקר שוק בין חנויות וחברות, בין מוצרים ודגמים, רצוי לנצל זאת, יתרה מזו, רצוי שלא נתקבע על מוצר או דגם מסוים, שכן לעיתים קרובות יוצאים דגמים חדשים של מוצרים שונים אשר יכולים לאפשר לנו לבצע את העבודה בצורה טובה לא פחות ממוצרים בהם אנחנו משתמשים באופן קבוע.

 

יוסי לוי אין תגובות

מה זה הנדסאי מכונות

מה זה הנדסאי מכונות

המדינה הקטנה שלנו מתפתחת ללא הרף במגוון תחומים כשאחד הבולטים בהם הוא התנופה הכלל ארצית בתחום הבנייה. לכל מקום שלא נביט, צצים להם בניינים חדשים שנועדו למגורים וגם עבור צרכים עסקיים, מה שמעלה את הצורך באנשים עם מומחיות בתחום, כמו מהנדס בניין, שיוכלו לתכנן ולהוציא לפועל תכניות נדרשות. מעבר לכך, בתחום הבנייה ובתחומים רבים אחרים יש ביקוש הולך וגובר לאנשים שסיימו לימודי הנדסאי מכונות ויכולים להשתלב במגוון תעשיות שדורשות את המקצוע המבוקש הזה. כיום גם אתם יכולים ללכת ללימודי הנדסאי מכונות וליהנות משילוב בתעשייה מבוקשת ומעניינת שתספק לכם מקצוע לחיים ועניין רב ביום יום.

מהם בדיוק לימודי הנדסאי מכונות?

לימודי הנדסאות מכונות משיקים בתחומים רבים ללימודי הנדסת מכונות בגלל הקרבה של המקצועות הללו וזיקתם לעולם ההנדסה. באופן כללי, תכניות לימודים שונות עבור הנדסאי מכונות כוללות את האספקטים השונים הנדרשים עבור המרת אנרגיה והכרה של מערכות מורכבות שנמצאות בשימוש בתעשייה ובתחומים רבים אחרים. עם תואר בהנדסאות מכונות תוכלו לצאת לשוק העבודה עם מקצוע מבוקש בידכם ולהשתלב במגוון תעשיות הכוללות בין היתר תכנון וכן הנדסת בניין עוזרים למנף את המדינה ולהצעיד אותה לעתיד מתוכנן ובנוי היטב.

מהלך הלימודים, שנמשכים כשנתיים לעומת 3-4  שנים בלימודי הנדסה, כולל הכרה של מערכות מכונאות שונות וכן תחומים נוספים כמו ייצור ותכנון מחושב, מתקני שינוע וגם הרמה, מוטוריקה ועוד. מלבד זאת, אתם יכולים לבחור גם התמחות רצויה בתחום שמעניין אתכם ושאתם שואפים לעסוק בו, או אפילו להמשיך בו לימודים נוספים לאחר סיום לימודי הנדסאי מכונות. התחומים הללו כוללים התמחות בתחומים שהוזכרו לעיל ועוד מגוון רב של תחומי הנדסאות שאתם יכולים לעסוק בהם בהמשך הדרך ולרכוש מקצוע לחיים.

בסיום הלימודים הדו-שנתיים, תצטרכו לבצע ולעבור פרויקט בתחום נבחר כדי לקבל את התעודה הנדרשת ממשרד המבט – המכון הממשלתי בטכנולוגיה והמדע, שיאפשר לכם לצאת לשוק העבודה עם אישור שסיימתם לימודי הנדסאי מכונות ושיש לכם אישור להתחיל לעסוק בתחום.

מהן הדרישות עבור לימודי הנדסאות מכונות?

כדי להתקבל ללימודי הנדסאות בתחום המכונות, מרבית המוסדות והמכללות שכוללים את תכנית הלימוד הזו דורשים ממוצע עובר של בחינות הבגרות. מרבית תכניות הלימוד בתחום הזה דומות למדי עם שינויים קלים בין מוסד למוסד, אך מה שבטוח הוא שאתם רק תרוויחו מהלימודים.

ישנם תחומי עיסוק רבים שמבוקשים באופן תמידי, כשלימודי הנדסאי מכונות בהחלט נכללים ברשימה הזו. עם התפתחות טכנולוגית תמידית ומדינה קטנה שלא מפסיקה להפתיע, הביקוש עבור הנדסאי מכונות גדול מאי פעם. לכל אלו שיש להם תשוקה לתחום הטכני ומעוניינים לקדם את עצמם ולהשתלב בתעשייה מרתקת – זה התחום עבורכם. תוך שנתיים מעניינות ומאתגרות, תוכלו לצאת לשוק העבודה עם מקצוע מבוקש ביד שיספק לכם פרנסה חמשך שארית חייכם.

יוסי לוי אין תגובות

עבודות בטון ומתכת

עבודות מתכת ובטון – מה חשוב לדעת?

עבודות בטון ומתכת  כל אחת בנפרד הן עבודות שאסור להתפשר על טיבן ואיכותן ויש לוודא כי בחרתם בחברת עבודה מקצועית שיודעת לבצע את העבודות ברמה גבוהה ובבטיחות מירבית. בבניית מבנים חדשים או חיזוק מבנים קיימים עבודות מתכת ובטון איכותיות מהוות יחדיו בסיס איתן למבנה יציב שיוכל לעמוד כראוי בעומסים שיש על מבנים בין אם מדובר במבנה במיועד לשמש למגורים והן אם משובר במבנה שנועד לשמש כבניין משרדים. כמו כן, מבנה חזר שבנוי כראוי יהי עמיד ויציב יותר גם מפני תופעות טבע ושחיקת השנים.

 

עבודות מתכת

עבודות המתכת הן עבודות הכרחיות בהרבה תחומים בחיינו, בתחום הבנייה הן הבסיס למבנים שאנו חיים ועובדים בהם, מבנים תעשייתיים, גשרים, גגות ועוד. בתחום התעשייה, מכונות ומתקנים לכלל התעשיות ולתעשייה החקלאית גם הן ממתכת. שימוש במתקני נירוסטה מקובל במטבחים תעשייתיים, ייצור מעקות ועוד.

חברה מקצועית תדע להתאים לכם את סוג המתכת לעבודה הנחוצה לכם, תספק לכם מוצר מוגמר באיכות גבוה, בטיחותי ועמיד לאורך זמן ותלווה אתכם בצורה מקצועית לאורך כל התהליך מתחילתו ועד סופה ואף מעבר תוך מתן מענה אדיב ומקצועי לכל שאלה ולכל בעיה שעלולה לצוץ לאורך התהליך כולו.

עבודות מתכת ברובן מצריכות עבודה עם מכונות וטכנולוגיה מקצועית וייחודית תוך שימוש באמצעי זהירות ומיגון ולכן חשוב שייעשו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים.

 

עבודות בטון

הבטון הוא חומר גמיש ויחד עם זאת עמיד ואטום למים. הוא משמש לבניית שלדי מבנים ומהווה חומר בניין מסיבי אשר מחזיק את יסודות המבנה. הבטון עשוי מתערובת של חצץ, חול, צמנט ומים והוא בעל תכונות אלסטיות אשר מאפשרות עבודה נוחה עד להתקשותו, תכונות אלה מאפשרות עיבוד ועיצוב שהחומר בקלות יחסית בעזרת טכנולוגיות ולכן השימוש בו הולך ומתרחב לתחומים נוספים מעבר לבניית מבני מגורים ותעשיה. כיום משתמשים בבטון גם לייצור מדרגות, משטחי ורצפות בטון, ספסלי בטון, שולחנות בטו יצוק, תשתיות וצינורות ביוב ואפילו ברכות שחייה מבטון. יחד עם זאת, במקרים בהם היו ליקויים בתכנון הבנייה יש צורך בניסור וקידוח בטון על מנת לתקן את הליקוי או כאשר מחליטים לבצע שינוי כלשהו בבית כמו שינוי גודל החלון למשל.

תחום עבודות הבטון והן עבודות מתכת מתרחב ומתפתח כל הזמן. הבטון שהיה נחשב לחומר בעל מראה גס עבר תהפוכות עם התפתחות הטכנולוגיה וכיום ניתן להגיע לרמות גימור גבוהות המקנות לו מראה אסתטי ומיוחד. בשימוש בבטון הצבעוני, ניתן לשלב אותו כריצוף וחיפוי ולזכות בחיסכון הן במחיר והן בעבודה. גם מבחינה אקולוגית הבטון זוכה לאהדה בעקבות ההרכב שלו שעשוי מחומרים טבעיים ולעיתים אף ממוחזרים ובכך השימוש בו מונע את הצטמצמות משאבי הטבע.

 

לסיכום, קל לחשוב שעבודות בטון מסוימות ניתן לבצע לבד על מנת לחסוך בכסף. אכן, שיטת עשה זאת בעצמך אמנם חוסכת כסף רב אך בתחום זה לא כדאי להתפתות לכך. על מנת לקבל עבודה איכותית עם תוצר מוגמר ברמה גבוה אל תוותרו על עבודה מקצועית.

יוסי לוי אין תגובות

תקלות גלגלי שיניים במיכון חקלאי

כיצד מאבחנים תקלות גלגלי שיניים במיכון חקלאי

תקלות גלגלי שיניים במיכון חקלאי – ברמה המכנית, גלגלי שיניים זה עניין של תזמון, מערכת, שעובדת בצורה רציפה, מקיימת שילוב מדויק בין הגלגלים הנעים השונים.
כאשר קיימת שחיקה בגלגלי השיניים, נפגע התזמון המדויק של המערכת, מה שמביא לפגיעה ביעילות השימוש בה.
אילו תקלות קיימות בגלגלי שיניים, כיצד ניתן למנוע ואף לפתור אותן, על כך במאמר הבא!

תהליך הליטוש, פוגע ביכולת השיכוך

 

כיצד מאבחנים?
כאשר מרקם הגלגלים נעשה חלק ומבריק.
כיצד מטפלים?
הגברת מהירות קצת סיבוב הגלגלים, שימוש בחומר סיכה בעל צמיגיות גבוהה.

בלאי רב ומועט

בלאי רב קל לאבחון, ונראה לעין, ניכר כי חומר רב, שהיה על הגלגל קודם, פשוט נעלם.
בלאי מועט, נוצר כתוצאה מפעולה נמוכה או איטית מדי בין הגלגלים, לעיתים גם מחומר סיכה דליל מדי.
בשני המקרים הפתרון הקלאסי הוא שימוש בשמן סיכה איכותי, שמשמר את הגלגל.

בלאי משיתוך

רווח יותר, כאשר מבוצע שימוש בשמן אשר לא תואם לתנאי עבודה חומציים, החומרים המשתחררים כתוצאה מהלחץ פוגעים ביכולת הסיכה, ולבסוף שוחקים את הגלגלים. הפתרון- שימוש בחומר סיכה התואם את תנאיי העבודה.

בלאי מחומר שוחק

מקרה זה מוציא את הממסרה מכלל שימוש, ואם הוא קיים ניתן לנסות לנקות את הגלגל, ולבצע שימוש בחומר סיכה צמיגי במיוחד.

תקלות גלגלי שיניים במיכון חקלאי – התחלת גימום

במקומות בהם קיים עומס יתר נוצרות גומות. תקלה זו נובעת מאי הרכבה נכונה של גלגל השיניים, ו/או עבודה בעומס לא תואם.
הפתרון במקרה זה הוא התאמת הגלגלים לעבודה.

גימום הרסני

תקלה זו נובעת מהעמסת יתר על שטל הגלגל, המביא לקריעה של חלקי מתכת מעל פני השטח. כאשר מדובר על מיכון חקלאי התוצאות עלולות להיות הרסניות לחלוטין.
במקרה זה חשוב להתאים את עומס העבודה ליכולת קיבולת העומס של גלגל השיניים.

קילוף עמוק

מקרה של קילוף, מרמז אף הוא על עומד יתר בפעולת הגלגל, החומר מתקלף, כיוון שלא עומד בעומס התרמי. גם פה הפתרון הוא התאמת עומס העבודה לקיבולת הגלגל.

סימני קפיאה

סימנים אלו, הן אשליה אופטית של קור, על אף שהם נוצרים מחום. הם קטנים מאוד, ונובעים, משילוב חומר סיכה, שאינו תואם את העבודה.
במקרה זה דווקא הרצה מהירה של המנגנון עם עומס נמוך מלטשת ומחליקה אותם, ובעצם פותרת את הבעיה.

חירוץ שטחי

קווים הנמשים מן העקב על קצה השן, כתוצר של חום של המגע בין השיניים. שימוש בשמן בעל תוספי לחץ גבוה, והורדת העומס, יפתרו את הבעיה.

קילוף או התחלה שלו

קילוף מתחיל בקצוות ולעיתים מלווה בסדק, שעלול להביא לשבירת השן. במקרה זה נדרש ייצור מתקן של מנתך פלדה אחר.

התנגשות בין קצה השן לעקב

זוהי תקלת ייצור של פיתוח מכשיר, והדרך היחידה היא לפנות ליצרן, ולבקש החלפת הגלגל.

פציעה חמורה בשיניים

זוהי תקלה נראית לעין של היעלמות חומר מקצוות השן. התקלה נגרמת כתוצאה משימוש לא נכון, עומס יתר, וחום רב מדי.
יש להחליף את שמן הסיכה לסמיך במיוחד ולהוריד את עומס העבודה.

שבר אקראי

ייתכן מגוף זר, שנכנס בין הגלגלים, שילוב שגוי של הגלגלים, השחזת שיניים לא מדויקת, ניתן ממש להבחין בשבר על השן עצמה.
הפתרון במקרה זה הוא החלפת הגלגל.

סדק בשל עייפות החומר, שחיקה

תוצר של שימוש יתר ויצירת עומס על המכונה.

סדק היקפי

סדר אשר מתחיל מהגלגל וממשיך לדופן שלו, גמישות הפלדה, ויברציות חזקות, חורים בדופן, עלולים לגרום לתקלה זו.
במקרה זה יש לפנות ליצרן.

שבר בשל עומס יתר

כשמו כן הוא, שימוש לא נכון במכונה, או מהירות גבוהה מדי, יצרה את השבר, בדרך כלל הוא יחל כסדק, ויתפתח ממנו. במקרה זה יש לפנות ליצרן המכונה.

זחילה קרה

נובע מגלגלים בעלי דרגת קושי נמוכה יותר, עשויה לנבוע מפגם בייצור, הגלגל מתעוות ומקבל מרקם המזכיר פלסטלינה.
במקרה זה יש לפנות ליצרן לטובת שיפור המוצר.

תלמים

תופעה ברורה לעיין של קווים לרוחב גלגל השן, אשר נוצרת בשל עומס יתר, והפעלת לחץ רב מאוד על הגלגלים. זוהי תקלה הניתנת למניעה באמצעות תחזוקה טובה, החלפת השמן, לכזה המאפשר עמידה בלחץ גבוה. וכמובן הורדת הלחץ.

פני שטח גליים

שילוב של מהירות נמוכה ולחץ גבוה, אשר אינו מאפשר את יצירת טריז הסיכה.
הפתרון הוא התאמת הלחץ ומהירות התנועה.

ברוב התקלות, שימוש נכון, תחזוקה מתוזמנת, והתאמת חומר הסיכה ללחץ העבודה, ניתן לשמר לאורך זמן את פעולות גלגלי הסיכה

 

יוסי לוי אין תגובות

מתכת מול אלומיניום

אלומיניום מול מתכת הבדלים מרכזיים

פרגולת אלומיניום עשויה מחומר מיוחד המאפשר גמישות רבה מבחינת הצורה והמורכבות של הדגמים. באמצעות השימוש באלומיניום ניתן לעצב את הפרגולות בכל אופן שבו תרצו. כמובן שישנם דגמים מסובכים יותר או פחות אבל באופן עקרוני אפשרויות העיצוב הן בלתי מוגבלות. פרגולות אלו משמשות כפתרון הצללה בימות הקיץ החמים או כמחסה בפני הגשם בימות החורף הגשומים. ההבדל המרכזי בין פרגולת אלומיניום לפרגולת ברזל קשור לעניין הגמישות של החומר. בעוד שהאלומיניום מספק מגוון צורות ודגמים הברזל מקנה יציבות והוא חומר גלם עמיד ביותר בפני כל פגמי מזג האוויר והזמן.

חומר גמיש ובעל מראה חזק

הבדל נוסף קשור לאסתטיקה של החומר. ברזל משדר חוזק והוא בעל אוריינטציה סולידית. פרגולות אלומיניום יוצרים מראה מודרני ומעוצב כל זאת בהתאמה לסגנון המועדף עליכם. בסופו של דבר מעבר להבדלים הפרקטים תמיד עומד הטעם האישי של הצרכן. אם אתם מעדיפים מודרניות קלילה עם עיצובים מיוחדים פרגולת אלומיניום יכולה להתאים לכם. אך אם אתם זקוקים למראה יציב ובטוח ויש לכם חיבה יתרה לקלאסיות ואלגנטיות פשוטה. פרגולת מתכת יכולה להיות יותר מתאימה עבורכם.

עמידות האלומיניום בפני מזג האוויר

פרגולת אלומיניום מגיעה עם התקנה של גג עם מנגנון חשמלי. פתרון זה מאפשר בעצם לבחור בין הצללה חלקית או מלאה. בימות הגשם תוכלו ליהנות מגג אמיתי ובזמנים פחות גשומים מהצללה חלקית. שוב ישנם כאלו שמעדיפים תחושה של גג בכל ימות השנה והשימוש של מנגנון חשמלי נוסף אינו רלוונטי עבורם. התייעצות עם בעלי מקצוע תמיד יכולה לעזור אך בסופו של דבר העניין תלוי בטעם האישי שלכם.  עניין נוסף קשור לפתרון ההצללה החלקי של פרגולות מאלומיניום העשוי להיות לא רלוונטי עבור חצר שבה פתרון זה לא מנוצל כהלכה. הכל תלוי בזווית שבה החצר נמצאת ובכמות האור המגיעה אליה במשך היום.

פרגולות מתכת או אלומיניום

הבחירה בסוג המתאים קשורה בסופו של עניין לגודל הגינה או לשימוש המרכזי שלכם בפרגולה. האם אתם מכוונים יותר לימות החורף הקרים או אולי אתם מעוניינים בעיקר בפתרונות הצללה אפקטיביים. יש לשקול ביחד את כל הגורמים בשביל לעשות את הבחירה הנכונה. שיקול נוסף קשור לאחזקה. כל חומר יש לו את אופני הטיפול הייחודים עבורו. אלומיניום אינו מחליד והוא עמיד לאורך זמן. מתכת היא חומר עמיד מאוד המחזיקה לאורך זמן. אתם צריך להעריך את זמן הטיפול בפרגולה בהתאם לזמן הפנוי שלכם.

שיקולים אסתטיים

בסופו של דבר מעבר לפתרון פרקטי פרגולות הן עניין לאסתטיקה. השילוב שלהן בגינה תמיד מוסיף ומשדרג את הנראות של שאר הריהוט או הצמחייה בחצר.  הבחירה בסוג החומר המתאים קשורה לאופי הגינה והצמחייה. העיצוב המודרני מתאים יותר לפרגולת מתכת ואילו עיצוב ביתי ואינטימי משתלב יותר עם פרגולת אלומיניום.

יוסי לוי אין תגובות

משאבה טבולה

שימוש במשאבה טבולה לתעשייה

משאבות טבולות הן משאבות הפועלות בעודן טבולות בתוך מים, כשפעולתן כוללת ניקוז נוזלים, סינון נוזלים, הגברת לחץ המים, סחרור המים, העברת מים ועוד. משאבות טבולות משמשות גם אנשים פרטיים, אבל בעיקר מהוות כלי עבודה ותפעול חיוני והכרחי בתעשייה. אילו משאבות טבולות קיימות ואיך בוחרים משאבה טבולה איכותית? כל התשובות במדריך שלפניכם.

מהן משאבות טבולות?

משאבה טבולה מכונה גם משאבת מים. ישנה קשת נרחבת של סוגי משאבות טבולות, כשההבדל המרכזי ביניהם נעוץ בפעולת המשאבה. נהוג להבחין בין שלושה סוגי פעולות של משאבות מים – משאבה טבולה המשמשת לניקוי המים (סינון מים, סחרור מים, ניקוז מים וגריסת פסולת וכדומה); משאבה טבולה המשמשת להגברת לחץ המים ומשאבה טבולה המשמשת להעברת מים ממקום למקום.

משאבות טבולות המשמשות לניקוי

משאבות מים אלו הן המשאבות הטבולות הכי פופולריות והכי מבוקשות, והן משמשות בעיקר בתעשייה. משאבות טבולות למים המשמשות לניקוי ולניקוז של המים כוללות משאבות טבולות לביוב ולבוץ, משאבות טבולות לבריכות דגים, משאבות טבולות ניקוזיות ומשאבות סחרור (למשל, משאבות סחרור לבריכות שחיה).

פעולת הניקוי

משאבות טבולות המיועדות לניקוי מים ולניקוז מים משמשות בעיקר בתעשיית השפכים וכן בתעשיית הבריכות – בריכות שחיה ובריכות דגים. תפקיד המשאבות הוא לנקז, לנקות ולסנן את המים מפסולת בעזרת אחת או יותר מהפעולות הבאות: יניקה של מים, העברת המים דרך מסנן לשם הפרדת מים ופסולת, סחרור המים, גריסת הפסולת או אחסונה לאחר ההפרדה בין המים לפסולת, השבת מים נקיים למיכל.

ניקוז נוזלים

תרומתן הגדולה של משאבות טבולות היא בניקוז המים באופן יעיל לשם פינוי שפכים, גם בתנאי שטח בעייתיים. המשאבה מנקזת את הנוזל, גורסת את הפסולת וכך מאפשרת שמירה על ניקיון המים תוך מניעת היווצרות סתימות שיגרמו להצפות ולשאר תקלות.

משאבה טבולה להגברת לחץ המים

משאבות טבולות מסוג זה משמשות בעיקר במגזר הפרטי ופחות בתעשייה – מדובר בפיתוח חדשני יחסית של משאבות מים שנהוג למקם במערכות מים בבניינים (בנייני מגורים ובנייני משרדים) ובבתי מגורים פרטיים לשם הגברת לחץ המים.

משאבה טבולה להנעת מים

משאבות אלו משמשות הן בתעשייה והן בבתים פרטיים. בתעשייה הן משולבות עם מערכות שאיבה מתקדמות המיועדות לניקוי ולניקוז מים, ובבתים (בתים פרטיים, בנייני משרדים ובנייני מגורים) הן משתלבות במערכות המים והביוב, במטרה לייעל את פעולתן של מערכות תשתית חשובות אלו. בדיוק כפי שלהעברת חומרים יבשים, ניתן להשתמש במגוון מסועים כגון מסוע גלילים.

איך בוחרים משאבה טבולה?

מי שמעוניין לרכוש משאבה טבולה לשם ניקוי ולרתום אותה לשימוש בתעשייה, ראוי שייקח בחשבון מספר שיקולים, וביניהם:

 • מטרת השימוש במשאבה – יש לבחור משאבה טבולה שתהיה איכותית וחזקה מספיק לעמוד בכבוד במשימות המוטלות עליה.
 • גודל – משאבות טבולות מגיעות במספר גדלים, וחשוב להתאים את גודל המשאבה למשתנים כמו תנאי השטח, גודל מיכל המים, תפקידה של המשאבה ועוד.
 • מחיר – כמובן, שיקולי תקציב גם כן נלקחים בחשבון בעת בחירת משאבה טבולה.
 • יצרן ואחריות – אם מדובר במשאבה טבולה שרכישתה כרוכה בעלויות גבוהות והמטרות שלשמן היא נרכשה הן רבות חשיבות, חשוב מאד לקנות משאבה איכותית מבית ייצור אמין, המגיעה עם תעודת אחריות. כיום מוצעות למכירה משאבות מים זולות מאד המיוצרות בסין ורבות מהן מתפרקות די מהר, לכן חשוב לשים לב ולא להתפתות לרכישת משאבות באיכות ירודה.
 • החברה המשווקת – חשוב לרכוש משאבות מים מחברה המשווקת מגוון נרחב של משאבות טבולות ושמספקת גם שירותים של התקנת משאבות מים ותחזוקת משאבות מים. רבות מהמשאבות הטבולות מחייבות בדיקה שוטפת (אחת לשנה) וחשוב שהגורם שמוכר את המשאבה יהיה גם זה שמתקין אותה ויכול לספק שירותי בדיקה ותחזוקה.

 

יוסי לוי אין תגובות

אלומיניום כחומר בניה

היתרונות בשימוש באלומיניום כחומר לבניה

אלומיניום כחומר בניה – מהם היתרונות שגלומים באלומיניום כחומר לבניה? למשל, האם הוא מתאים רק לחלונות או דלתות, או שיש לו שימושים אחרים?

האלומיניום הוא מתכת נפוצה מאוד ולא יקרה, רכה יחסית ונוחה לעיבוד, ועמידה יחסית לפגעי מזג אויר.

התכונות האלה הופכות אותה נפוצה מאוד בבניה, ואכן, יש היום הרבה חברות ובעלי עסקים לפתרונות אלומיניום מסוגים שונים ולצרכים שונים.

קלות החומר

אלומיניום הוא מתכת קלה יחסית, בוודאי קלה יותר מברזל או פלדה.

 • ניתן לנייד ולהוביל כמות גדולה של אלמנטים מאלומיניום מהמפעל אל בית הלקוח גם באמצעים זולים ופשוטים (כמו טנדר או משאית קטנה) ולשמור על מחיר סביר ללקוח.
 • קלות החומר גם מאפשרת לסגור מרפסות או לבנות מבנים שלמים על גגות, בלי לדאוג יותר מדי לחוזק תשתית המבנה.
 • היות והחומר קל, אפשר ליצור בו אלמנטים גדולים, שלא זקוקים בעצמם לתמיכה מיוחדת; מפתחים גדולים למרפסות, למשל.

אלומיניום כחומר בניה – נוחות עיבוד

כמו שכבר אמרנו, אלומיניום כחומר בניה היא מתכת יחסית רכה, והעיבוד שלה נח. היא מספיק רכה, כך שניתן יהיה לעבד אותה בכלים קלים ואפילו ידניים. מצד שני, היא מספיק קשה כך שתהיה לה יציבות ועמידות כזו, שניתן יהיה לבנות ממנה גם אלמנטים קונסטרוקטיביים.

 • נוחות העיבוד וקלות העיבוד תורמות לכך שכל בעל מקצוע שיש לו הבנה וידע בתחום יוכל לעבד אלמנטים מוכנים – כמו למשל פרופילים של חלונות או דלתות – ולהתאים אותם לצרכים המקומיים שלו; בדוגמא שלנו – למפתחים שונים, לחלונות או דלתות.
 • אלומיניום מתאים גם לבניה בשיטת 'עשה זאת בעצמך', ושוב – בכלים יחסית לא יקרים או מתוחכמים.

צביעה

 • קל יחסית לצבוע אלומיניום בצורה טובה ועמידה ולהעניק לו גימורים שונים.

החומר אינו סופג, הוא עמיד בחום וניתן לצבוע אותו בתנור ולהעניק לו גימור יפה – מט, משי, מבריק או 'מחוספס' (איירון) כמו ברזל.

 • אדריכלים ומעצבי פנים אוהבים מאוד את התכונה הזו של האלומיניום, כיון שהיא מעניקה להם גמישות עיצובית שאין בחומרי בנייה אחרים.

יתרון נוסף שיש לאלומיניום קשור במחיר שלו:

 • למרות שמדובר במתכת ולא בחומר פלסטי, הוא עדיין יחסית זול.

באופן כללי, עלות החומר מסך כל פרויקט אלומיניום ממוצע היא כ- 20 – 25% מעלות הפרויקט.

 • תכונה זו מאפשרת לנו – הצרכנים – ליהנות מתחרות בריאה בין יצרני אלומיניום ומתקינים, מתוך ידיעה שההפרשים בין הצעות המחיר השונות לא נובעים בהכרח משימוש באלמנטים לא איכותיים.

לסיכום: השימוש באלומיניום בבניה מאפשר לנו לבנות אלמנטים קלים, בבניה פשוטה ומהירה יחסית, במגוון עיצובים וצבעים. כל זה, בעלות יחסית לא גבוהה.

יוסי לוי אין תגובות

עבודות צבע ומתכת בשיפוץ

עבודות צבע ומתכת בשיפוץ

שיפוץ וצביעת הדירה לאחר ביצוע עבודות מתכת במרפסת

עבודות צבע ומתכת בשיפוץ – כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שלקראת החג הבא, או בחופשה הקרובה לא תתעצלו. תבררו על שיפוצניק טוב, על צבעי מקצועי ותעניקו לבית שלכם סוף סוף פנים חדשות. המצב של הקירות בהחלט דורש את הריענון הזה אך החיים התובעניים והמרוץ היומיומי סביב העבודה, הבית על כל שלל המטלות לא מותירים לכם מרווח נשימה וזמן מיותר כדי להשקיע בבית. חבל מאוד שכך, כי הבית זהו המקום העיקרי שלנו, שם אנחנו חיים ושם אנחנו מגדלים את הילדים שלנו, ובית שאינו מאיר פנים לדייריו הוא לא בית שנעים לשהות בין כתליו. האווירה לעיתים הופכת נכאה ולא כיף לחזור הביתה.

פותחים את הדלת לאנשי מקצוע – עבודות צבע ומתכת

אחרי שמבצעים עבודות מתכת במרפסת זוהי הזדמנות פז לחדש את כל הבית על הדרך. אם כבר פתחנו את הבית לאנשי מקצוע, פתחנו את הארנק כדי לשלם להם, פתחנו את הלב ולקחנו נשימה עמוקה לקראת כל הבלגן הצפוי בבית בזמן ביצוע העבודות במרפסת, כדאי לעשות בדק בית במובן הכי פשוט של המילה, ולבדוק האם כדאי לצבוע גם את כל הבית ואולי לבצע שיפוצים קלים פה ושם אותם דחינו ודחינו ודחינו עד היום….

אין ספק שקצת צבע על הקירות עושים הרבה מאוד לתחושה ולאווירה של הבית וכאשר יש הזדמנות לעשות זאת, לא כדאי לדחות את הדבר להזדמנות אחרת כי לא כל כך בטוח שהיא תגיע כל כך מהר. כי כאמור בעבודות מן הסוג הזה, אנשים לא כל כך ממהרים להיכנס אליהם עם כל האבק, הלכלוך, הפרת השגרה, ומהפך כללי בכל סדר היום. צביעת דירה זה לא ממש סיפור יקר, ואם כבר התחלתם ממילא בעבודות כלשהם כמו עבודות מתכת במרפסת, בהחלט שאין הזדמנות טובה מזו, ואם תעשו זאת, תהיו בטוחים שלא תצטערו.

צובעים את הבית בעזרת מקצוענים

בעבודות צביעה של הבית אין להקל ראש ולחפש רק את העבודה הכי זולה. חשוב מאוד להשקיע בעבודה מקצועית כדי שהדיירים ייהנו מעבודה שתיתן את תמורתה. כאשר צובעים את הבית על ידי חובבנים, התוצאה תהיה מאוד לא איכותית. צביעה שלא תחזיק מעמד לאורך זמן, צבע שלא יהיה רחיץ, צבע שלא ייתפס טוב על הצבע הקודם בגלל שלא נעשתה ההכנה הראויה לצביעה, ובקיצור, חיסכון בכסף אך עם הרבה מאוד מפח נפש. גם כאשר מדובר בעבודה כמו צביעת דירה שכורה, חשוב מאוד להשקיע בעבודה מקצועית ואיכותית כדי שתהיה תועלת מהעבודה והדיירים ייהנו ממנה לאורך זמן.

צביעה צריכה להיות איכותית

בכל פעם שצובעים את הבית יש לשים דגש על עבודה איכותית. אך הדבר חשוב פי כמה וכמה כאשר מדובר בצביעה הראשונה של הבית, צביעת דירה מקבלן. כדי ליהנות מעבודה טובה שתיתן את הפיניש לבית החדש חשוב לעקוב אחר עבודות הצביעה שייעשו באופן המושלם ביותר.

יוסי לוי אין תגובות

עבודת מתכת בשטח

עבודת מתכת בשטח

צריכים לבצע עבודות מתכת? זה הזמן לשנע את המתכת למקום העבודה

עבודת מתכת בשטח – בכל בית, משרד או בית עסק ישנם פריטים רבים העשויים ממתכת. אם זה סורגים, חלונות, דלתות ועוד. מה שבדרך כלל עושים, לוקחים את המידות המדויקות של הדלת או של החלון, הסורג וכדומה, ובבית המלאכה מתבצעת כל העבודה, כאשר הלקוח מקבל את המוצר המוכן הביתה והיא מורכבת במקום הנדרש. יש אנשי מקצוע שטוענים ההיפך. עדיף לשנע את המתכת אל מקום העבודה וכך לבצע את העבודה במקום כדי ליהנות מהיתרון של האפשרות למדוד את ההתאמה ואת הגודל המדויק של העבודה הנדרשת. זה אמנם כרוך בשינוע כבד של המתכת יחד עם כלי העבודה הדרושים ועם הצוות שאמור להכין את המוצר ללקוח, אך אנחנו רואים שחברות שנוהגות כך, מתמידות בדבר היות והיתרונות עולים על החסרונות.

עבודת מתכת בשטח – רק אצל מומחים

עבודת מתכת בשטח אלו עבודות מאוד מדויקות שדורשות את העבודה המקצועית של אנשי מקצוע שלמדו היטב את כל הנושא והם יודעים איך יש לבצע את הדבר. דלתות, חלונות וכדומה דורשים דיוק מרבי ועבודה מושלמת של הכנת המשקופים, המסילות במקרה ומדובר בחלונות, ואם מדובר בסורגים יש להכין את הסורגים באופן הבטיחותי ביותר תוך שימוש בחומרים חזקים ועמידים שיעניקו את הביטחון המלא לדיירי הבית. הרווחים בין הסורגים גם אמורים להיות מתוכננים על פי התקנים כדי שלא יסכנו ילדים קטנים ולחילופין, יגנו היטב מפני גניבות.

סיימנו את העבודה? עוברים להתגורר בבית החדש

רק לאחר שסיימנו את כל עבודות האלומיניום והמתכת, אנחנו יכולים להתחיל לחשוב על המעבר. אף פעם לא נשאיר את העבודות לזמן שכבר נתגורר בבית. היות ובית ללא סורגים הוא בית שמסוכן מאוד לילדים קטנים, הוא גם מפחיד מאוד אנשים שחוששים מגנבים או מפריצות, (מי לא?) וכן, לא נחמד לעבור להתגורר בדירה שאינה מוכנה ומושלמת. אבל כעת, לאחר שהכול מוכן ומזומן, מתחילים לארוז ולהתארגן למעבר.

מחפשים חברת הובלות

הזמנת חברת הובלות עם אתר המובילים בישראל, זה סעיף מאוד חשוב ומשמעותי בדרך לדירה החדשה. חברת ההובלות הם אלו שיעבירו אותנו בפועל אל הבית החדש ובמידה רבה מאוד יש להם השפעה על צורת המעבר ועל האופן בו נתחיל את הפרק החדש בחיים שלנו במקום החדש.

מה יכול להיות? חברת הובלה, שלא עומדת בזמנים, מבטיחה שעה, ובפועל מותירה את בעלי הבית 'להתייבש' על הארגזים, היא חברה שמוציאה בכוח את הטעם הטוב של כל המעבר. כאשר הכול מתנהל באיחור, אתם מתחילים כבר להתעייף, להתעצבן ולהפוך לקצרי רוח, והכול? בגלל האיחור המעצבן והבלתי מתחשב.

מה עוד? חברת הובלות שלא עובדת באופן מקצועי, ועל הדרך פוגעת בתכולה ובחפצים שלכם.

לכן, לפני שאתם בוחרים חברת הובלה בררו היטב מה כוללת העבודה. האם מדובר בשרות של  חברת הובלות כולל אריזה, האם החברה עובדת עם ביטוח, האם יש לה אחריות על התכולה וכו' . רק אחרי שאתם בטוחים שהכול בסדר, חתמו על חוזה וצאו לדרך.

 

יוסי לוי אין תגובות

מכונות ומתקנים לייעול העבודה

מכונות ומתקנים לייעול העבודה בתעשיות שונות

זמן שווה כסף

מכונות ומתקנים לייעול העבודה – במפעלים שונים בתעשיות המגוונות שיש לשוק להציע, ישנה חשיבות גדולה לייעול, קרי, להספק גבוה ככל האפשר של עבודה בטווח זמנים נתון. בשאיפה לייעול במסגרת התעשיות, מומלץ לשלב מכונות ומתקנים לייעול העבודה ובכך למעשה, להגדיל את כמות התוצר לפרק זמן מסוים.

האפשרויות המוצעות בשוק למתקנים מייעלי עבודה

בשוק מוצעות אפשרויות רבות ומגוונות, המותאמות לתעשיות ומפעלים שונים, למכשור המייעל את העבודה. ישנן חברות רבות אשר מציעות את שירותיהן בהתאמה ובפיתוח הנדסי של מכשור מותאם וייעודי אשר מטרתו העילאית היא ייעול העבודה במפעל או בתעשייה.

מגוון של מסועים – שינוע מהיר ובטוח

מסוע הוא למעשה מתקן אשר מאפשר העברה של סחורה מנקודה אחת לנקודה הבאה. החשיבות של מסוע חזק ועמיד מתגברת כשמדברים על תעשיות, לאור הכובד שמאפיין בדרך כלל את הסחורה. המסועים נבדלים בכובד הסחורה אותה יכולים לשאת, בחומר ממנו הם עשויים (פלסטיק, PVC, בד ועוד) וגורם המניע אותו (כוח הכבידה או מנוע). המסוע מייעל את העבודה בתעשייה שכן, תורם בשינוע מהיר ככל האפשר של סחורה ממקום אחד במפעל, למשנהו.

חלזונות

מסועי החלזונות משמשים לשינוע של אבקות וחלקיקים ומאפשרים שינוע של החומר ממישור לגובה. היות ומדובר בחומרים קלים, מסוע חלזון טוב יבטיח שמירה על החומר מפני התפזרותו בחלל ובכך יבטיח חיסכון של חומר, משמע, חיסכון של משאבים. מסועי החלזונות מגיעים בסוגים שונים ויש להתאים את הסוג לצורך המסוים בתעשייה הרלוונטית.

מכונות אריזה

תעשיות מסוימות דורשות פונקציה של אריזת מוצר. מה שבעבר היה נעשה ידנית על ידי עובדים בשר ודם, כיום נעשה ביעילות מרבית שאין לה תחליף על ידי מכשור מתקדם. מכונות האריזה נבדלות באופן האריזה שהן מציעות. מכונת אריזה בשרינק, לדוגמא, מעניקה סגירה הרמטית למוצר, מגנה על המוצר ומאפשרת פתיחה נוחה. אריזת הניילון מגיעה בעובי הרצוי וברמת השקיפות הרצויה. היתרון הייחודי של אריזות השרינק הוא שהאריזה למעשה מהווה סוג של אינדיקאטור לטריות המוצר או למצב השימוש במוצר, כלומר, באם האריזה נפתחה ניתן לדעת כי נעשה שימוש במוצר או שמא אינו בהכרח טרי.

ישנן גם מכונות אריזה אופקיות ואנכיות, המספקות שירות אריזה מהיר ופועלות באופן אוטומטי. מכונות האריזה מגלמות את ערכי היעילות באופן הבולט ביותר, שכן מלאכת האריזה שבעבר הייתה נעשית על ידי האדם, כיום, הודות למכשור מתקדם ומותאם לצורך מלאכת האריזה מהירה, יעילה ונטולת פגמים. יעילות זו חוסכת משאבים רבים- זמן וכסף, למפעלים ולתעשיות.

אשפתונים

האשפתון הינו כלי קיבול בו נוהגים להשתמש ברוב המפעלים והתעשיות, אשר מכיל בתוכו נוזל, חומר גלם או אשפה. האשפתון אומנם נראה כמו כלי טריוויאלי, אך בתעשיות גדולות המשתמשות בחומרים רבים והמפיקות אשפה מרובה, ישנה חשיבות גדולה לכלי הקיבול הללו על מנת לשמור על סביבת עבודה מסודרת ונקייה. שימוש נוסף שניתן לעשות באשפתונים, הוא להשתמש בהם ככלי קיבול לחומרים אותם ניתן למחזר, עבור כסף או עבור שימוש חוזר, כמו זכוכית, פלסטיק או קרטון. שימוש חוזר הינו אמצעי מרכזי לייעול ולחיסכון במשאבים בימינו.

שימוש במתקנים מותאמים לתעשייה על מנת לשאוף להתייעלות

שימוש באחד מיני המתקנים הרבים המוצעים בשוק לטובת ייעול העבודה בתעשיות השונות, באופן מותאם וייעודי תוך היוועצות עם מהנדסי מכונות ואנשי מקצוע מיומנים מהתחום, תביא להפקה של יותר תוצר בטווח זמן קצר יותר ובכך לא רק תחסוך במשאבים, אלא ייתכן וגם ניתן יהיה אף להפיק רווח.

יוסי לוי אין תגובות

שיתופי פעולה מקצועיים בעת שיפוץ

שיתופי פעולה מקצועיים בעת שיפוץ

שיתופי פעולה מקצועיים בעת שיפוץ – בזמן השיפוצים בבית שלכם, אתם צריכים להשקיע במגוון רחב של חלקים של הבית, וכך גם אתם זקוקים למגוון לא קטן של אנשי מקצוע שעובדים יחד במטרה לבצע את השיפוץ בצורה המקצועית ביותר. כעת, נכיר את שיתופי הפעולה השונים הנחוצים לכם בזמן תהליך השיפוץ.

קצת על אנשי המקצוע השונים הנחוצים במהלך תהליך השיפוצים

תהליכי שיפוצים הם תהליכים ממושכים ומקצועיים שצריך לבצע בצורה הטובה ביותר, על מנת לשדרג את איכות החיים שלכם בצורה המשמעותית ביותר. זהו לא עניין של מה בכך, אלא השקעה נרחבת שעבורה זקוקים לאנשי מקצוע רבים שצריכים לעבוד יחד על מנת לתת לכם את התוצאות הטובות ביותר בשיפוץ הבית שלכם. בכל מקרה, עבודות מתכת הן כמובן חלק בלתי נפרד מההצלחה של תהליך השיפוץ, בין אם בעבודות שלד שונות ובין אם במוצרי מתכת אחרים שהופכים לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית ומשגרת החיים היום יומית בו. לשם כך, נדרשים כמובן אנשי מקצוע איכותיים בתחום עבודות המתכת – אך הם צריכים גם לדעת לשתף פעולה ולעבוד בצוותא עם אנשי מקצוע בתחומים אחרים על מנת להגיע לתוצאות האיכותיות ביותר. כעת, נבין בדיוק מהם שיתופי הפעולה השונים שצריך לבצע בשיפוץ הבית.

על שיתופי הפעולה השונים שנחוצים בין אנשי המקצוע בתהליך השיפוץ בבית שלכם

 • קבלני שלד – קבלני שלד הם אנשי מקצוע איתם צריך לבצע שיתוף פעולה נרחב על מנת להגיע לתוצאות האיכותיות ביותר בעבודות מתכת בשיפוץ הבית. הסיבה לכך היא פשוטה – חלק נרחב מעבודות המתכת אותן צריך לבצע בשיפוץ קשור לשלד הבית, ולכן יש צורך לעבוד בשיתוף פעולה ולבצע את הכל בצורה המקצועית ביותר ברמת התכנון וברמת ההוצאה לפועל.
 • מעצבי פנים – מעצבי פנים הם עוד אנשי מקצוע שחלק נרחב מעבודות המתכת נוגעות אליהם. זאת משום שחלק נרחב מעבודות המתכת הן עבודות אסתטיות ועיצוביות – כאלה שנוגעות למרכיבים כמו מעקות, גדרות וכדומה – שהם מרכיבים יום יומיים למדי, אך הם גם בעלי תפקיד עיצובי משמעותי בתכנון הבית.
 • חשמלאים – עבודות מתכת מהוות גם תשתית עבור קווי חשמל ועבודות חשמל שונות, ומשום כך החשמלאי הוא איש מקצוע איתו אנשי מקצוע בתחום עבודות המתכת משתפים פעולה בהיקף נרחב בשיפוץ הבית. חשמלאי מקצועי ידע לתכנן את תשתית החשמל בבית בצורה הבטוחה והאיכותית ביותר בדגש על מגע עם עבודות המתכת.

ממסגרים ועד חשמלאים – שיתופי פעולה מקצועיים בין אנשי מקצוע מובילים לתהליך שיפוץ מקצועי

בין אם מדובר באנשי מקצוע שעובדים באופן ספציפי עם כל מה שנוגע לתשתיות מתכת, ובין אם מדובר באנשי מקצוע שעובדים יד ביד איתם – חשמלאי, מעצב פנים או קבלן שלד – אתם צריכים לפנות לאנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר בתהליך שיפוץ הבית שלכם. השקיעו בכך בצורה נכונה ופנו למקצוענים ברמה גבוהה, והבטיחו את איכות שיפוץ הבית שלכם.

יוסי לוי אין תגובות

עבודות מסגרות לשיפוצים

עבודות מסגרות לשיפוצים

עבודות מסגרות לשיפוצים – תהליכי שיפוצים הם תהליכים מקיפים אותם אנו מבצעים בבית שלנו, וחשוב מאוד לדעת אילו מלאכות מקצועיות צריך לבצע בבית בכל מה שנוגע למתכת ולמוצרים השונים העושים ממנה. במאמר זה ננסה לתת לכם את הרקע הנחוץ בתחום זה.

בכל תהליך של שיפוצים, יש לבצע מגוון לא קטן של מלאכות מקצועיות בבית

תהליכי שיפוצים הם תהליכים מתישים ומקיפים שאותם מבצעים לעתים רחוקות למדי. רק אחת לכמה שנים טובות אנחנו מחליטים שהגיע הזמן לשפץ את הבית שלנו, כך שהוא יתאים לרמה הגבוהה ביותר של עיצוב, של תשתיות ושל איכות חיים שאנחנו רוצים להבטיח לעצמנו. תהליך זה הוא תהליך מקיף למדי, שכולל מגוון רחב מאוד של אנשי מקצוע אליהם צריך לפנות ומגוון רחב מאוד של מלאכות שצריך לבצע בבית שלנו, וברוב המכריע של המקרים אנחנו נצא מהבית לאורך תקופת השיפוצים שתארך מספר חודשים. כמה מהעבודות הנחוצות והרלוונטיות ביותר בתהליך זה הן עבודות מתכת ומסגרות – שכן מרכיבים מתכתיים שונים מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית שלנו, משלד הבית שלנו ומשגרת החיים היום יומית שלנו בבית שלנו. כמובן שיש עוד מלאכות רבות אותן צריך לבצע לפני, במהלך ואחרי תהליך השיפוצים – החל בעבודות חשמל, דרך עבודות שלד וכלה בניקיון אחרי השיפוץ, אך במאמר זה נתמקד בכל הנוגע לעבודות מתכת.

כמה דוגמאות עבור עבודות מסגרות לשיפוצים אותן כדאי וצריך לבצע

 • עבודות שלד – אחד התפקידים החשובים של המתכת כחומר גלם הוא בכל מה שנוגע לעבודות שלד בבית. השלד של הבית אמנם מבוסס במרבית המקרים על בטון, אך גם לפרופילים מתכתיים ולשלד מתכת בצורה כזו או אחרת יש תפקיד מהותי ביותר ביצירת השלד של הבית שלנו. כאשר תהליכי השיפוצים המקיפים נוגעים גם לתיקונים או לשינויים קלים אותם אנחנו רוצים לבצע בשלד – אלה הן עבודות מתכת נחוצות ביותר במהלך שיפוצים.
 • עבודת מסגרות לשיפוצים – עבודות מסגרות נוגעות יותר במוצרים היום יומיים המבוססים על מתכת בבית שלנו, וחשוב מאוד לקבל מענה מקצועי בכל מה שנוגע לעבודות אלה. בין אם מדובר בייצור של מעקות, של ידיות, של שערים וגדרות או של כל מוצר מעוצב מתכתי אחר – חשוב מאוד לפנות לשירות מקצועי של מסגרות ולקבל מענה איכותי הן ברמת עבודת המתכת עצמה והן ברמת העיצוב והאסתטיקה של המוצרים השונים.

לאחר תהליך השיפוץ – חשוב להשאיר את הבית נקי ומוכן לחזרה שלכם אליו

תהליכי שיפוץ, כולל עבודות המתכת שבהם, משאירים בבית לאחר סיומם לא מעט לכלוך שכן הם כוללים לא מעט הרס, כולל כמות לא מבוטלת של חומרים מסוכנים שנוצרים כתוצאה מהעבודות השונות. לכן, חשוב מאוד לסיים את תהליך השיפוץ עם ניקיון אחרי שיפוץ. חשוב מאוד להבין כי ניקיון אחרי שיפוץ צריך להיות מקיף ומקצועי ולא לפספס שום פרט, בכדי לתת לכם את התנאים הטובים ביותר לאיכות החיים שלכם – ולכן כדאי לפנות לשירות מקצועי בתחום.

יוסי לוי אין תגובות

אמצעי עזר ובטיחות

אמצעי עזר ובטיחות

אמצעי עזר ובטיחות – בכל מרחב מודרני של מגורים ושל עבודה, ובכל פעולה שאנחנו מבצעים בחיי היום יום שלנו, אנחנו צריכים לדעת שאנחנו נמצאים בסביבה הבטוחה ביותר שבה אנחנו יכולים להיות. לשם כך, ישנם לא מעט אמצעי עזר ובטיחות שמאפשרים זאת – ונכיר אותם לעומק כעת.

אמצעי עזר ובטיחות הם חלק מהותי מהיכולת שלנו לשמור על שגרת חיים ועבודה בטוחה

שגרת החיים היום יומית שלנו, וכן שגרת העבודה היום יומית שלנו, צריכה להיות השגרה הבטוחה ביותר שניתן ליצור. הסיבה לכך היא פשוטה – כל אחד ואחד מאתנו צריך להרגיש בטוח לחלוטין כאשר הוא מבצע את המשימות הבסיסיות ביותר של חיי היום יום שלו, בין אם מדובר בזמן שאנחנו מבלים בבית שלנו ובין אם מדובר בזמן שבו אנחנו עובדים. במקרים רבים, הדבר כלל אינו מובן מאליו, ויש להשקיע בצורה מהותית בכדי להפוך מרחבים ועבודות שבאופן טבעי יהיו מסוכנים למדי – לבטוחים הרבה יותר. חלק מהותי מכך הוא כמובן עבודות מתכת איכותיות שמאפשרות את השגרה הבטוחה, הן בשגרת עבודה והן באיכות חיים ביתית. מעקות, גדרות וכדומה – כולם מהווים אמצעי עזר ובטיחות בעלי משמעות רבה ביצירת סביבה בטוחה ואיכותית, וכעת נכיר את התחום הזה מעט יותר לעומק.

אילו אמצעי עזר מאפשרים לכם לשמור על מעטפת בטוחה ככל הניתן? עבור מה הם נחוצים?

 • מעקות – בסביבה הביתית, מעקות בטיחות הם חלק בלתי נפרד מהסביבה הבטוחה שאנחנו צריכים ויכולים ליצור. מעקה בטיחות הוא רלוונטי הן במרפסות, הן במדרגות והן בגגות. לדוגמה, בשגרת חיים יום יומית, מעקה מתכת בטיחותי וחזק הוא חלק בלתי נפרד מיצירת מעטפת בטיחות רלוונטית במרפסת, ובשימוש במדרגות ביתיות גם כן – אך חשוב לתכנן מעקה גם בגגות שאינם מאוישים באופן רגיל, בכדי שכאשר נרצה לבצע איטום גגות – נוכל להבטיח לאנשי המקצוע סביבה בטוחה בבית שלנו.
 • גדרות – גדרות הן עוד מרכיב בטיחותי בעל חשיבות גבוהה מאוד, הן בסביבה ביתית והן בסביבה עסקית כזו או אחרת. אנחנו צריכים להקים גדר חזקה, יציבה וכדאי שתהיה גם אסתטית – בכדי למנוע מגורמים שאינם רצויים על ידנו להיכנס לתוך הסביבה הביתית שלנו או לתוך הסביבה של בית העסק שלנו.
 • אמצעי עזר – ישנם לא מעט אמצעי עזר ספציפיים שמאפשרים לנו ליהנות משגרת עבודה בטוחה במלאכות מקצועיות שונות. החל מכפפות עבודה וקסדות עבור מי שעובד בגובה, רתמות בטיחות לעבודה בגובה ולאיטום גגות, מסיכות מגן ובגדי מגן בעבודה עם חומרים מסוכנים, ועוד.

ביצירת מעטפת בטיחות איכותית, חשוב לפנות לאנשי מקצוע ברמה גבוהה

שגרת חיים בטוחה היא החלק הבסיסי ביותר של שגרת החיים התקינה שלנו – ואתם צריכים לאפשר לעצמכם לחיות בסביבה בטוחה ככל הניתן, ולהשקיע בצורה נכונה במוצרי עזר ובטיחות שמסייעים לכם לשמור על הסביבה הבטוחה בשגרת היום יום שלכם. בין אם מדובר בבית שלכם ובין אם בשגרת עבודה יום יומית באמצעות מוצרים קבועים או אמצעי עזר נישאים.

יוסי לוי אין תגובות

אמצעי שינוע ומלגזות בתעשייה

אמצעי שינוע ומלגזות לתעשייה

אמצעי שינוע הם חלק בלתי נפרד מעסקי תעשייה

כמעט בכל מפעל או עסק תעשייתי אחר שמגיעים אליו, ניתן לראות בקלות ככמות גדולה של אמצעי שינוע. אלו הם למעשה עורק ההובלה המרכזי של העסק, שכן הם האמצעים שמאפשרים להעביר את המוצרים עליהם מתבסס העסק ממקום למקום. היום העסקים מסתמכים על שילוב של מספר סוגים של אמצעים כאלו כדי לספק מטרות שונות. לדוגמה, העברה של משטחים במחסן קטן וצר אינו דומה כלל להעברתם בין ביתנים שונים השייכים לעסק אחד גדול. כיוון שאמצעים אלו הם כה קריטיים לפעילות העסק, חשוב לתכנן נכון את רכישתם בעת הקמת העסק וגם בזמן תפקודו השוטף. כדאי לחשוב מראש על מטרות העברת המשאות, על גודל ורוחב השטח בו המוצרים יועברו ועל עניינים כלכליים כמו השקעה אנרגטית וכספית בחומרי דלק לדוגמה.

השחקנים המרכזיים בעולם אמצעי השינוע לתעשייה

יש מספר אמצעי שינוע מרכזיים בהם יש שימוש רחב בתעשייה:

 • מלגזותמלגזה היא כלי רכב תפעולי שמטרתו הרמת משאות והעברתם ממקום למקום. ממדובר בכלי רכב לכל דבר, על כל הנובע מכך – נוסע באמצעות מנוע, מצריך נהג מקצועי ודורש ידע בתפעול שלו. מלגזות הן כלי ההעמסה והנשיאה המרכזי שיש כיום בתעשייה, כיוון שהן מספקות יכולות גבוהות של הרמת משאות ונסיעה למרחקים ארוכים למדי. קיימים סוגים שונים של מלגזות, הנבדלים לפי גודלם, סוג המנוע שלהם וכושר ההרמה. החלוקה העיקרית היא על פי סוג המנוע.

מלגזה חשמלית היא עדינה יחסית ובעלת כושר תמרון גבוה. יש לה יתרון בהרמת מטענים במסדרונות צרים. עוד יתרון שלה הוא שהיא אינה מזהמת כלל ולכן מתאימה למקומות סגורים. סוג נוסף של מלגזה הוא מלגזת דיזל, שנחשבת לבעלת הכוח הרב ביותר. היא מתאימה לשימוש כאשר יש צורך בהרמת משאות כבדים במיוחד, עם תמרונים פשוטים. מלגזות הפועלות על גפ"מ הן מעין שילוב של השתיים הקודמות, הן יהיו בעלות כושר נשיאה בינוני ויכולת תמרון בין מלגזה חשמלית לבין מלגזת דיזל.

 • עגלת משטחים – עגלה כזו דומה מעט למלגזה, היא נראית כמוה רק ללא החלק הממונע. מדובר באמצעי שהוא בדרך כלל ידני ומשמש להעברת משאות למרחקים יחסית קצרים. היתרון הגדול של עגלת משטחים הוא שהיא זולה מאוד ביחס לכוח שהיא מספקת. אם בעסק הצורך הוא בעיקר בהעברות קצרות של מוצרים, השקעה בעגלת משטחים איכותית וחזקה יכולה להיות רעיון מצוין.
 • עגלות משא – אלו הן עגלות שמאפשרות להרים משאות צרים באופן שמזכיר מעט נשיאה של מזוודת טרולי. עגלות משא גם הן מהוות אמצעי נשיאה ידני והן יכולות לשמש לא רק עבור עסקים תעשייתיים גדולים, אלא גם עבור עסקים קטנים בהם צריך להרים ארגזים מדי פעם, כמו מכולות, חנויות וכדומה.
 • במת הרמה – במת הרמה אמנם אינה מכילה תמיד גלגלים, אך אין זה אומר שהיא לא משמשת כאמצעי שינוע מרכזי. במות הרמה הן חשובות מאוד להעברה של מטענים כבדים וגדולים בין קומות שונות באותו המפעל. קיימות במות הרמה במגוון גדלים וכושרי נשיאה שונים והן יכולות להיות ידניות או חשמליות.

באמצעי שינוע והרמה צריך להקפיד על איכות ובטיחות

חשוב לזכור שאסור להתפשר על האיכות כשבוחרים אמצעי ועגלות שינוע עבור העסק. האיכות והבטיחות שזורות אחת בשנייה. הבטיחות היא קריטית שכן מדובר בהרמה של מטענים כבדים במיוחד. כאשר אתם בוחרים אמצעי שינוע עבור העסק, לא משנה אם מדובר במלגזה משוכללת או בעגלת משא פשוטה, חשוב לבחור רק באמצעים איכותיים שמיוצרים על ידי חברות העומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

 

יוסי לוי אין תגובות

ממונה בטיחות במפעלים

חשיבות ממונה בטיחות במפעלים

ממונה בטיחות במפעלים – חשיבותו של ממונה הבטיחות במפעל היא עצומה, היות והוא זה שאחראי על שמירה מדוקדקת של תקנות הבטיחות במקום העבודה. למעשה לממונה הבטיחות קיימים תפקידים רבים, ביניהם בדיקה ואכיפה של תקנות הבטיחות במפעל, איתור של מפגעי בטיחות שונים, בדיקה של מחלות מקצוע ועריכת חקירה מקיפה לגבי מקרים של תאונות עבודה במפעל. כאשר עובדים בסביבת עבודה שעושה שימוש במסועים, חלזונות או מכונות גדולות לתעשייה, חייבים להיעזר בשירותיו של ממונה בטיחות במפעלים. תפקידו הוא לוודא כי כל העובדים שומרים על נהלי הבטיחות שלהם, ובכך מבטיחים עבודה אפקטיבית ובטוחה, ללא פציעות מיותרות וללא תאונות מצערות. על מנת להפוך לממונה בטיחות במפעל, יש צורך לעבור קורס ממונה בטיחות אשר מכשיר את המועמד לכל התפקידים הנדרשים ממנו.

כל מה שחשוב לדעת לגבי הממונה על הבטיחות

ראשית כל, חשוב להדגיש כי החוק קובע את מינויו של הממונה על בטיחות וגהות במקום העבודה, ואף מגדיר את תפקידיו השונים והאחריות המשפטית החלה עליו מתוקף תפקידו. לפי החוק כל מקום עבודה המונה לפחות 50 עובדים ויש בו סיכון בטיחותי, חייב למנות אדם שיהיה הממונה על הבטיחות. למעשה הוא האחראי על הבריאות הפיזית של כלל העובדים במקום, ולכן עליו לוודא כי כל תקנות הבטיחות מתבצעות וכי אין מפגעי בטיחות במקום העבודה. הוא אמור להפיק לקחים מכל אירוע בטיחותי שמתרחש, לחקור מחלות מקצוע ולברר תאונות שונות המתרחשות במקום העבודה. כאשר עובדים בסביבה של מכונות כבדות ומסועים, הסיכון לפציעה גדול יותר ולכן חשוב להקפיד למלא את כל הוראות הבטיחות הרלוונטיות. הדבר נכון לגבי כל מפעל – בין אם מדובר על מפעלי מתכת בצפון או על מפעל לכריות בדרום.

לסיכום, להיות הממונה על הבטיחות במפעל או בכל מקום עבודה אחר הוא תפקיד לא פשוט הדורש אחריות רבה. תפקידו הוא להשגיח ולפקח על אכיפתם של אמצעי הבטיחות השונים, כולל הימצאותו של ציוד כיבוי איש, ציוד מגן אישי ועוד. הממונה על הבטיחות מחויב להדריך את העובדים והקבלנים השונים לגבי נהלי הבטיחות במקום, על מנת לאפשר את הבטיחות האישית שלהם. כדי לעסוק בתחום יש צורך לעבור בהצלחה קורס ממונה בטיחות ולעבוד כטכנאי או הנדסאי במשך 3 שנים לפחות.

 

יוסי לוי אין תגובות

חומרי גלם לשיפוץ הדירה

חומרי גלם לשיפוץ הדירה

חומרי גלם – תהליך שיפוץ הדירה שלכם הוא תהליך מקיף שחשוב לתכנן בצורה איכותית

כשאתם עומדים בפני תהליך שיפוץ הדירה שלכם, אתם בוודאי לא יודעים איפה להתחיל – מדובר בתהליך עצום ומקיף, שמשנה את שגרת החיים שלכם באופן משמעותי ביותר, במטרה לספק לכם איכות חיים גבוהה בסופו. במסגרת תהליך זה אתם פונים לאנשי מקצוע רבים, ומבצעים עבודה מקיפה של פינוי, הרס, בנייה מחדש ועיצוב מחדש של הבית שלכם, ולשם כך כמובן נדרשים גם לא מעט חומרי גלם. חומרי הגלם האלה הם למעשה חומרי בניין שונים – ונכיר בצורה טובה יותר את החומרים השונים בכדי לדעת בדיוק מה נחוץ לכם וכיצד.

אילו חומרי גלם נחוצים עבור שיפוץ הדירה שלכם, ומה השימוש שעושים בהם?

 • גבס ובטון – עבודות גבס ובטון הן העבודות הבסיסיות ביותר שמרכיבות כל סביבת מגורים מודרנית. בין אם מדובר בקירות חיצוניים, בקירות פנימיים, בעיצוב – הכל מבוסס בסופו של דבר על שלד בטון ועל עבודות גבס פנימיות יותר. חשוב מאוד להקפיד על ביצוע איכותי של עבודות אלה, עם חומרי בניין מתאימים באיכותם לסטנדרטים המחייבים של עולמנו המודרני.
 • מתכת – חומרים מתכתיים הם חומרי בניין מהותיים ביותר לכל סביבה ביתית מודרנית. בין אם מדובר בברזל, באלומיניום או בכל מתכת אחרת – אתם זקוקים לעבודות מסגרות וריתוך שונות, כיפוף ועיבוד מסוגים שונים, בכדי ליצור שלד איכותי בבית שלכם וגם בכדי ליצוק תוכן בפריטים משמעותיים כמו דלתות, חלונות, מעקות וכדומה.
 • חומרי עיצוב – חומרי עיצוב לבית הם חומרים מסוגים מגוונים ביותר – החל במרצפות בהן אתם בוחרים, דרך הצבע לקירות וכלה בשיש למטבח – כל החומרים האלה הם משמעותיים ביותר, רובם אינם זולים כל כך, וחשוב לבחור כל אחד מהם בצורה הקפדנית ביותר בכדי להבטיח את איכות החיים הרצויה בבית שלכם.

עליכם למצוא חנות שתספק לכם את כל חומרי הבניין הנחוצים לכם במחיר הוגן

כשאתם מחפשים חנות חומרי בניין עבור שיפוץ הבית שלכם, כדאי לעשות סקר שוק מקיף, ולמצוא את החנות שמבטיחה לכם את כל מה שנחוץ לכם תחת קורת גג אחת – ובמחיר הוגן שמתאים לתהליך השיפוץ האיכותי שאתם מבצעים.

יוסי לוי אין תגובות

שערים חשמליים – שערי ברזל

שערים חשמליים

סטנדרט חדש של איכות

שערים חשמליים – שערים בכניסות מפעלים, בתי עסק ואפילו בתי פרטיים ובנייני מגורים, ולאו דווקא שערים חשמליים, כבר מזמן הפכו לקנייה משמעותית בדרך לאזור מגורים או עבודה בטוח ונקי מפולשים. שערים חשמליים חדרו לתודעתנו לפני שנים וכיום ניתן לראות רבים מהם כתוחמים בין אזורים לשמירה על פרטיות, איכות חיים גבוהה נקייה מהפרעות, ולו הפרעות קטנות כגון חנייה של אנשים שלא קשורים אלינו במקומות שלנו, החל מבני משפחה ועובדים במידה ומדובר במפעל, ועד היכולת להותיר את הציוד וחזית המקום בצורה בטוחה גם בשעות היום וגם מחוץ לשעות הפעילות.

אפשרויות שערים חשמליים

שערים מהסוג המדובר מייעלים את תפקודו של השומר הנמצא בכניסה. כבר מרחוק שמים לב לשער שמפריד בין המקום לכביש והוא יוצר הרתעה. רוב השערים החשמליים כיום הם נגללים, מורכבים על מסילה שנפתחת בקלות. השערים עצמם מורכבים מסגסוגות של עבודות מתכת וברזל שונים. טעות נפוצה היא לחשוב שהדבר מכער את חזית המקום וכניסתו כיוון שהיום גם שערים חשמליים איכותיים אלו מוצעים בעיצובים נהדרים שלא רק שלא פוגעים בנראות, אלא מוסיפים לה ומשדרגים אותה לבית עסק, מפעל או מקום מגורים שמור ומטופח.

בשערים חשמליים רבים ניתן לקבוע קוד שרק המורשים לעבור דרכו יידעו אותו וכך הפרטיות תוגבר פי כמה וכמה מידות. ניתן לראות סוגים של שערים חשמליים כאלו בכניסה למפעלים וגם בכניסה לקיבוצים ויישובים רבים לשמירה על בטיחות בעיקר מפעילויות טרור וגניבות, שכן מחסום חיצוני כה גדול גם מרתיע מראש וגם מהווה קו הגנה חזק רחוק מהימצאות האוכלוסייה העובדת או הדיירים. את השער ניתן לפתוח בשיחת טלפון או מהקשה לפי נוחיות המבקש וסוג המקום.

להיזהר מחיקויים ומחובבנים

אמנם שערים אלו קורצים לכולנו נוכח יתרונותיהם הרבים אך רבים מחפשים להוזיל את עלות המוצר וכך מגיעים לחברות שנויות במחלוקת בעיקר בגלל מחירים שלכאורה שוברים את השוק. אמנם סקר שוק מניב תוצאות מדהימות ומוזיל עלויות באופן משמעותי אך צריך לקחת בחשבון שמחיר נמוך בצורה מחשידה עלול להעיד על חברה לא רצינית שתתקין את השער בצורה רשלנית או שחומריו חלשים ובטיחותו לא עומדת בתקנים. כבר קרו מקרים רבים של קטיעות או שברים באיברים וכמובן נזק לרכוש למכוניות שנקלעו לסגירת השער.

יוסי לוי אין תגובות

אלומיניום בבניה קלה

באיזה חומרים משתמשים לבניה קלה?

אלומיניום בבניה קלה – לבניה הקלה שפע יתרונות. לא בכדי יותר ויותר אנשים בוחרים בשיטת בניה חדשנית זו. לא מדובר רק בבתים פרטיים, אלא גם במוסדות ציבוריים, גני ילדים, מעונות סטודנטים ועוד. בניה זו מהווה תחליף מצוין לבניה הקונבנציונאלית הטומנת בחובה לא מעט חסרונות.

בניה קלה משמעותה בין היתר, בניה שהיא ידידותית לסביבה בהשוואה לכל שיטת בניה אחרת. מי שבוחר בה, הוא בעל מודעות לסביבה. זו בניה שמאפשרת איכות חיים יוצאת מן הכלל לדיירים המתגוררים במבנים. כל חומרי הגלם בהם עושים שימוש, ללא יוצא מן הכלל, ידידותיים לסביבה, שיטות הבניה הינן חדשניות ונעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ביותר. על כן, זו בניה שהיא גם יעילה וגם תורמת לחיסכון ניכר באנרגיה.

אלומיניום בבניה קלה

אי אפשר לבנות מבנים בשיטת הבניה הקלה ללא אלומיניום. בלוחות אלה נעשה שימוש רב. לוחות אלומיניום בבניה קלה עשויים בין היתר גם מקלקר הממוקם במרכזם, והוא תורם רבות לעמידות האלומיניום וליכולות הבידוד שלו. אלומיניום מיועד לחלונות, למשקופים, בונים ממנו דלתות ואלמנטים דקורטיביים. הוא מיועד גם להרחבות בנייה, תוספות, לבניית גגות ופנלים, אלה מאופיינים בחוזק רב, עמידות ורמת בידוד אופטימאלית.

בניה פונקציונאלית   

החומרים בהם נעשה שימוש הינם קלים, והמבנים, באמצעות הטכניקות החדשניות, מוכנים תוך טווח זמן קצר. חלקים רבים מהמבנה מיוצרים עוד במפעל, ולאחר מכן מרכיבים אותם בשטח בו הוא אמור להיות ממוקם. בצורה זו, ניתן לחסוך בזמן, במספר הפועלים, וגם העלויות הינן נמוכות יותר. כל חומרי הגלם בהם עושים שימוש, אינם מזיקים לסביבה. כולל אלומיניום לבניה קלה.

מהם חומרי הגלם בהם נעשה שימוש?

ישנו מגוון רב של חומרי גלם המשמשים לבניה קלה. הראשון מביניהם הוא העץ. חומר גלם זה מאפשר לבנות את המבנה במהירות מרבית, זאת בתנאי שמדובר בעץ שהוא איכותי, בעל עמידות רבה, מה שגם ישפיע ישירות על עמידות הבית. שיטת בניה זו, פחות פופולארית בארץ. חומר הגלם השני בו נעשה שימוש, הן פלטות הבטון. אלה הן פלטות אותן מייצרים במפעל, לאחר מכן מביאים אותן לשטח ומרכיבים אותן. הפלטות הללו משמשות לא רק לבניית חלקו החיצוני של המבנה, אלא גם לפנים הבית. כיום יותר מתמיד, פלטות הבטון הינן עמידות יותר, הן בעלות רמת גמישות גבוהה, והן מונעות היווצרות סדקים. להם ניתן לשלב גורמים מחזקים כגון עבודות מתכת.

גבס

חומר הגלם השלישי הוא פלטות עשויות מגבס. זהו חומר גלם נפוץ בכל הקשור לבניה הקלה, הוא מיוצר במפעל, ולאחר מכן מביאים אותו לשטח לצרכי הרכבה. הפלטות נועדו לשימוש רק בחלקים הפנימיים של המבנה. זאת ועוד, קיימים כמה סוגים של פלטות עשויות מגבס: ישנן פלטות לבנות, ישנן אדומות שיתרונן העיקרי נעוץ בעובדה שהן חסינות בפני אש, וישנן הירוקות, אלה חסינות בפני חדירת מים. ככלל, קל מאוד לעבוד עם פלטות גבס, תוך יום אחד בלבד אפשר לבנות קירות, הגבס מתייבש מהר מאוד. חומר גלם נוסף הוא לוחות הפנלים המבודדים. לוחות אלה עשויים משלוש שכבות, שתי שכבות פח ושכבת קלקר. באמצעות הלוחות ניתן להרכיב קירות קלים. לוחות הפנלים המבודדים, אינם מותירים אחריהם פסולת, ניתן להובילם בקלות יתירה, ודבר נוסף המאפיין אותם, הוא הבידוד. מהלוחות מייצרים חלונות, דלתות ועיצוב לצרכי דקורציה.