יוסי לוי אין תגובות

סוגי ניקיונות שמשתמשים בהם בתעשייה

בתור אנשים פרטיים, כשאנחנו חושבים על הליך ניקיון, אנחנו חושבים בדרך כלל על ניקיון במים וסבון או תכשירי ניקוי אחרים. באופן טבעי אלה הכלים בהם אנחנו משתמשים בשביל לנקות את הבית, את הרכב, רהיטים או כל דבר אחר שנמצא סביבנו ודורש ניקיון. בתעשיות לעומת זאת, מדובר בחומרים מעט שונים ואנחנו יכולים למצוא מגוון של סוגי ניקיונות וכלים איתם מבקשים לנקות את הציוד, מכונות, מכשירים, משטחים וכל דבר אחר שדורש ניקיון במקום. הסיבה היא שבתעשייה אנחנו צריכים, במקרים רבים, אלמנט יותר חזק ומשמעותי בשביל לבצע את הניקיון. כלומר צריך להשתמש הרבה פעמים, בכלים הרבה יותר משמעותיים מתכשירים רגילים לניקיון, דוגמה ניקוי בקיטור, כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר.

כאמור, תעשיות נוהגות להשתמש בסוגי ניקיונות שונים. כל תעשייה משתמשת בסוג ניקוי שמותאם לה, על פי סוג המכונות והמכשירים אותם היא צריכה לנקות, על פי גודלם, על פי אפיון עבודתם ועוד. ייתכן מאוד מצב בו בתעשייה אחת נראה שימוש ביותר מסוג אחד של ניקיון. זה כמובן בהתאם לצרכים של אותה תעשייה.

אילו סוגי ניקיונות קיימים בתעשייה

ניקוי בקיטור, אשר הזכרנו קודם לכן, הוא אחד מסוגי הניקיונות הפופולאריים ביותר. מדובר בתהליך ניקוי שנעשה באמצעות אדים. בדרך כלל נהוג להשתמש באמצעי זה כשאין אפשרות אמיתית להשתמש במים מתוך חשש שזה עלול להרוס את החומר. נהוג להשתמש בסוג זה של ניקוי במקרים בהם יש צורך לבצע ניקוי מוצרי טקסטיל, שטיחים וכדומה. האדים למעשה ממיסים את הלכלוך ומעלימים אותו.

סוג אחר של ניקוי מאוד פופולארי, הוא ניקוי בלחץ מים. מדובר בניקוי שמתבצע באמצעות צינורות אשר פולטים כמות עצומה של מים, כמות שאם חס וחלילה תיפגע בבן אדם היא עלולה לפצוע אותו קשה. בשיטה זו אפשר להוריד כתמים ולכלוך מסיבי. נהוג להשתמש בשיטה זו, בין היתר בניקוי מכונות, מכשירים, כלי רכב ואלמנטים אחרים שהתלכלכו, למשל בבוץ.

עוד סוג של ניקוי מתבצע באמצעות קרח יבש. שיטה זו מתאימה לניקוי מערכות חשמל ומערכות טכנולוגיות שלא ניתן לנקות אותן במים. מדובר בשיטה שדורשת עבודה עדינה מאוד, שכן אם מבצעים אותה לא נכון, הרי שעלולים לגרום נזק משמעותי למערכת. הרעיון הוא שהקרח עוזר לנקות אותה ולאחר מכן מסירים אותו. לא מדובר בקרח מומס שהופך למים, בסוף התהליך.

לצד החומרים הנ"ל, צריך לומר שבתעשיות רבות משתמשים בתכשירים ייחודים למקרים ספציפיים, למשל, אנחנו יכולים לראות שימוש רב בתכשירים שמסירים שמנים כבדים, בין אם באמצעות עבודת ידיים ובין אם באמצעות מכשירים מותאמים לכך, כמו כן נהוג להשתמש בציוד שאיבה ייחודי שנועד לשאוב חומרים שונים מתוך מיכלים (בין אם כתהליך מקדים לעבודת הניקיון ואם כתהליך הניקיון עצמו) כגון דלק, שמנים וחומרים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *