מנהל אתר אין תגובות

כל מה שרציתם לדעת על לוחות בקרה לתעשייה

כל מפעל גדול, כל מוסד, כל ארגון ולמעשה כל מבנה שמחובר למערכות שונות חייבי שיהיו לו לוחות בקרה. לוחות בקרה לתעשייה הם מהחלקים החשובים ביותר בתשתית כולה וזה הזמן להבין מי מייצר אותם, ממה הם מורכבים ומה למעשה התפקיד שלהם. אחרי המאמר הזה תקבלו את כל המידע.

מהם לוחות בקרה לתעשייה ולמה הם משמשים?

לוחות בקרה לתעשייה למעשה דומים מאוד לארונות חשמל. אמנם ארונות חשמל שונים מהם כיוון שיש בארונות אלו מפסקים שיכולים לכבות את המתח החשמלי בחלק מהמקומות או במתחם כולו, בעוד שלוח בקרה מורכב יותר, אך לרוב הם דומים מאוד עד כדי שהם יוצרים בלבול והם גם מונחים בדרך כלל זה ליד זה. לוח בקרה למעשה מספק שליטה ובקרה על כל המערכות שפועלות באזור מסוים או במוסד כולו, כמו למשל מערכת המצלמות, המערכות האוטומטיות במקום וכן הלאה. לוחות בקרה הם מתקנים חשובים מאוד לתפעול השוטף של המקום כאשר חשוב לתכנן אותם היטב לפי הפעילות.

כיצד מייצרים לוחות בקרה לתעשייה?

לוחות בקרה לתעשייה מיוצרים בדרך כלל ממתכת כאשר אלומיניום הוא החומר שמהווה את המעטפת שלהם ובפנים יש כמובן חיווט חשמלי שיכול להיות מנחושת או מחומרים מוליכים אחרים. למעשה לוח בקרה חייב להכיל גם נורות חיווי שיסבירו איזה מתג לא מקבל מתח חשמלי, כלומר המערכת כבויה, יסביר איזו מערכת בעייתית דבר שלרוב מסומן על ידי הבהוב וכן הלאה. הייצור של לוחות בקרה מחומרים מתכתיים לא נובע אך ורק בגלל ההולכה החשמלית במקום, הרי זה רלוונטי רק לחלק הפנימי. אלא כדי לשמור על לוח הבקרה מפני חבלות ומפנני שחיקה בגלל נזקי הזמן ובלאי מוקדם ובעייתי.

מדוע חשובים לוחות בקרה לתעשייה?

לוחות בקרה לתעשייה יכולים להפוך את המקום להרבה יותר בטוח ויעיל וזאת על ידי התראת מיידיות שיראו בבירור איזו מערכת תקולה ועד כמה חמורה בעיה.

  • לוח הבקרה מאפשר לנהל מספר מערכות ביחד בחיסכון משמעותי בכוח אדם, דבר שמביא לירידה בעלויות השוטפות בתחומים רבים בתעשייה.
  • לוח הבקרה מאפשר לשלוט על המערכות השונות דרך מערכות ממוחשבות בקלות, ממש כמו שמתאפשר בבית חכם במגזר הפרטי.

לוחות בקרה ואוטומציה תעשייתית

לוח בקרה הוא אחד האזורים החשובים ביותר במפעל או במוסד כיוון שדרכו ניתן לשלוט כמעט על כל המערכות שיש במקום, אם לא על כולם. למשל, אוטומציה תעשייתית היא אחד הענפים החשובים והמתקדמים ביותר שנכנסו לחיינו בעשור האחרון וגם בישראל אפשר לראות כיצד רובוטים מתוחכמים שינו את פני התעשייה, מבצעים פעולות רבות בצורה מהירה, טובה, מדויקת וחסכונית יותר מיד אדם וגם מכניסים אפשרויות חדשות שלא היו קודם. עם זאת, שליטה על כל כך הרבה מערכות אוטומטיות ניתן לקבל רק על ידי התקנה של לוח בקרה שיעזור לשלוט, לבקר ולנהל את כולן בקלות וביעילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *