מנהל אתר אין תגובות

מרפסות תלויות מפלדה

אם תעברו באחד מהרחובות הוותיקים בעיר שלכם ותבחנו את המרפסות התלויות בבתי הרחוב, תגלו שרובן ככולן עשויות בטון. אם מדובר ברחוב וותיק במיוחד, ייתכן שתוכלו לראות כבר את סימני השחיקה, ואלו הם תמיד אותם סימני שחיקה: הבטון הולך ונאכל, ומתחתיו נחשפות קורות הפלדה שמספקות למרפסת את החוזק המבני שלה. פרט לסיכון הבטיחותי שנוצר ברמת שחיקה כזאת, אפשר ללמוד מכך שפלדה היא חומר יציב ומתאים הרבה יותר למרפסות תלויות, שעומדות חשופות לפגעי מזג האוויר באופן קבוע ולאורך שנים ארוכות. בהתאם לכך, ניתן לראות מגמה ברורה של מעבר להתקנת מרפסות תלויות מפלדה, שגם מציעות מגוון רחב מאוד של עיצובים ואפשרויות.

 

האם זה אומר שרצפת וקירות המרפסת תהיינה עשויות פלדה?

התשובה היא בהחלט כן. מרפסות תלויות מפלדה הן מרפסות שעשויות כולן מפלדה, אך אם השאלה שלכם מתייחסת למה שאתם תראו כשתשבו במרפסת השמש, הרי שבתוך המרפסת עצמה תוכלו לעצב אותה ככל שתרצו, ואף להסתיר לחלוטין את הפלדה בחלקים מסויימים שלה או בכל שטחה. כך למשל, על גבי רצפת המרפסת תוכלו להוסיף ריצוף קרמיקה, פרקט, דק או כל סוג אחר של ריצוף שתרצו לשלב. כמו כן, את הקירות תוכלו לכסות בחיפויי חרסינה או פשוט להוסיף שכבת טיח שתעניק להם מראה של קירות רגילים. מרפסות תלויות מפלדה כוללות בתוכן גם הכנות לכל התשתיות הנדרשות כדוגמת תשתיות חשמל ומים. הכנה זו מבוססת על חורים המפוזרים במספר נקודות מוגדרות מראש, דרכם ניתן להעביר כבלים, צינורות וכדומה.

 

ומה לגבי העיצוב?

מרפסות תלויות מפלדה מגיעות במגוון רחב מאוד של עיצובים, וזאת מעבר לעובדה שמעבר לעיצוב הבסיסי של המרפסת, תוכלו אתם להוסיף לה או לחפות אותה עם כל עיצוב אחר שתבחרו. אחת המגמות הבולטות בתחום העיצוב של מרפסות תלויות מפלדה היא המגמה של דימוי גשרים ומבני מתכת מפורסמים. כך למשל, תוכלו להזמין מרפסת שמש עשויה פלדה, ולהעניק להם מעין מראה של מרפסת מיתרים, קרי מרפסת התלויה על הקיר באמצעות מיתרי פלדה בדומה לגשר המיתרים בירושלים.

מעבר לכך, תוכלו לבחור במגוון רחב של עיצובים בסגנון מודרני, כפרי, וינטג' או אוונגרדי, להעניק למרפסת שלכם מראה מלכותי או יוקרתי, או לחילופין מראה חדשני ואולי אפילו עתידני. אבל בשורה התחתונה, מעבר לעיצובים השונים שתוכלו לשלב במרפסת התלויה שלכם, תוכלו להיות בטוחים שהמרפסת בטוחה לשימוש ותישאר בטוחה לשימוש לעוד עשורים רבים קדימה, מה שלא ניתן לומר על מרפסות שמש שאינן עשויות מפלדה. את המרפסות הללו תוכלו להזמין מיצרנים מתמחים, ולא מומלץ להזמינן ממסגרים פרטיים שזהו לא תחום ההתמחות שלהם. אם התקנת המרפסת מבוצעת במסגרת פרויקט שיפוץ או בנייה כולל, תוכלו להתייעץ עם הקבלן המבצע לגבי העיצוב, הגודל, מגבלות המשקל ומרכיבים נוספים כמו תשתיות מים, חשמל, גז, תאורה ואפילו תקשורת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *