מנהל אתר אין תגובות

נירוסטה – חומר שימושי ואיכותי

 

מקור השם נירוסטה, מגיע אלינו מגרמניה ועם השנים הפך להיקרא פלדה בלתי מחלידה ובשפה שכולנו מכירים "אל חלד". הנירוסטה היא חלק מתורה מאוד גדולה ונרחבת, שמתעסקת בברזל מעורבב, בתוך הברזל ישנם כרום ופחמן. תהליך הערבוב מתבצע באופן עמיד מאוד ואינה מתבצעת חדירה של חלודה.

עמידות הנירוסטה 

נירוסטה ידועה כחומר שאינו מחליד ועמיד בפני קורוזיה, העמידות היא בזכות שכבה בשם פסיבציה, שנוצרת בזמן שהכרום חשוף לחמצן. שכבת הפסיבציה עמידה בפני מים ואוויר וזוהי הסיבה שהמתכת שמתחתיה מוגנת, היא מאוד דקה ולכן לא נראית לעין וזוהי הסיבה שהמתכת נשארת מבריקה ונראית כמו חדשה ולא מביישת את שמה היוקרתי. במידה והנירוסטה נשרטת, באופן מידי שכבת הפסיבציה משתלטת על השריטה ומייצרת שכבה של חומר על גביה, תהליך שמתבצע בדומה למתכות נוספות, לדוגמא: אלומיניום. 

ציוד שעשוי מנירוסטה

עמידותה הגבוהה של הנירוסטה בפני כתמים ושריטות והניראות היוקרתית והנקייה שלה, הפכו אותה לחומר שנחשב איכותי מאוד ומבוקש בקרב הציבור ונרכש במגוון אופנים ומוצרים שונים. היצור מתבצע בצורת לוחות, צינורות וחוטים, יריעות, מוטות ומהם מייצרים את כל המוצרים שנמצאים ממש אצלכם בבית. לדוגמא: סירים, כיורים, סכו"ם, קופסאות, קערות. הנירוסטה בתחום כלי הניתוח וכלי העבודה והשמיים הם לגמרי הגבול. הנירוסטה מככבת לא רק בתחום המטבח אלא גם בתחום המקררים והמעקות. הנירוסטה ידועה כחומר אהוב על המון אנשים, מכוון שהיא נשארת באופן קבוע נקייה ומבריקה. אנשים ש"חולי" ניקיון, אוהבים את הנירוסטה מאוד ויעדיפו לרכוש אותה על פני חומר אחר. נירוסטה משמשת גם לייצור מדליות ומטבעות ומשתמשים בה על מנת ליצור פסלים. הנירוסטה ידידותית לסביבה וניתן למחזר אותה ב 100%. הפסולת של פלדה וברזל משמשת היום כחמישים אחוז מהפלדה שנמכרת במפעלים של פלדה בכל רחבי העולם.

התכת הנירוסטה

מאוד חשוב לדעת על תהליך התכת הנירוסטה. לנירוסטה יש נקודת התכה, שהטפרטורה שלה עומדת על סך 1363 מעלות צלזיוס, ההתכה מחזקת ומשמרת את הנירוסטה, שבה משתמשים על מנת לייצר מגוון מוצרים מכל התחומים. אין ספק שהנירוסטה נחשבת לחומר איכותי ביותר, עם מראה נקי, מבריק, שאינו מחליד.

לסיכום, אין ספק שהנירוסטה נחשבת לחומר שרובינו מאוד אוהבים, חומר עם מראה יוקרתי, נקי וכיף להתבונן עליו ונוח לשימוש. אם אתם מחפשים חומר מהסוג הזה, נירוסטה הוא החומר המתאים בשבילכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *