מנהל אתר אין תגובות

היתרונות של סגירת מרפסת באלומיניום

 אמנם ספר שהפך לרב מכר לפני מספר שנים טען ש"כל בית צריך מרפסת", אבל בלא מעט בתים יש מרפסות שעומדות ריקות לגמרי או משמשות כמחסן. בעידן שבו מחירי הנדל"ן גבוהים במיוחד, כל מטר רבוע הוא דבר יקר מאוד וחבל לבזבז מרפסת שלמה רק כי היא חשופה לפגעי מזג אוויר שונים. סגירת מרפסת היא פרויקט שאפשר להשלים בזמן קצר ובעלות לא גבוהה מדי, ובפרט אם בוחרים באופציה של אלומיניום – וכדאי לנצל אותה לטובת שדרוג רמת החיים במידה משמעותית.

מקסימום בידוד, מקסימום עמידות, מינימום מחיר

בעבר כל מי שרצה לסגור מרפסת נתקל בכמה וכמה מכשולים של ממש. קודם כל, הדרך היחידה לבצע את הסגירה הייתה עם בלוקים ובטון. חומרים אלה חייבו עבודה ממושכת ומורכבת ובהתאם עלות הסגירה הייתה גבוהה. האפשרות לבצע סגירת מרפסת באלומיניום הוזילה את עלות הפרויקטים מהסוג הזה, ובנוסף קיצרה את פרק הזמן עד להשלמת העבודות.

עוד יתרון של סגירת מרפסת שמש באלומיניום הוא האיטום המצוין שמספק חומר הגלם הפופולרי. בזכות האיטום ורמת הבידוד המירבית השהות במרפסת הסגורה נוחה ונעימה לאורך כל השנה גם בלי פתרונות חימום וקירור יקרים (גם מבחינת העלות הכספית, וגם מבחינה הגדלת השימוש באנרגיה, דבר שיש לו השפעה אקולוגית שכדאי תמיד לקחת בחשבון). עוד כדאי לקחת בחשבון שאלומיניום עמיד בפני חלודה, ושנוח מאוד לעבוד איתו.

יתרון משמעותי אחר של סגירת מרפסות עם אלומיניום הוא האפשרות לשלב בהן, בקלות ובאופן מושלם, מרכיבים נוספים. דוגמה אחת היא חלונות זכוכית גדולים – רצוי זכוכית טריפלקס – כך שגם לאחר הסגירה שלה, עדיין נשקף מהמרפסת נוף משמח, אפשרות שנייה היא פרופילים בלגיים שמשדרגים בעיקר את האסתטיקה של החלל בזכות אפשרויות העיצוב שהן מייצרות ועוד אופציה היא שילוב של עץ.

שדרוג האסתטיקה של המרפסת

סגירת מרפסת באלומיניום ועץ, כלומר שילוב של שני חומרי גלם רבי יתרונות אלה, מעניק לכם לא רק תוספת פרקטית לדירה, אלא גם מרחב שמתאפיין באסתטיקה מרשימה.

ישנן מספר דרכים לשלב בין האלומיניום לעץ, כשהאלומיניום מספק בכל מקרה את הסגירה הרצויה, ובעץ אפשר להשתמש למשל לצורך רצפת דק מרהיבה או במסגרת תריסים ונציאניים שמאפשרים את הצללת החלל במידה המדויקת בכל נקודת זמן.

אפשרויות השימוש במרפסת לאחר סגירתה

סגירת מרפסת באלומיניום מאפשרת למשל ליצור פינת אוכל גדולה כך שתוכלו לארח בנוחות את המשפחה המורחבת או קבוצה גדולה של חברים. אופציה נוספת היא פינת עבודה מרווחת ואפילו חדר עבודה נפרד, ולמעשה באמצעות תכנון נכון המרפסת הסגורה יכולה לשמש גם כחדר שינה לכל דבר.

עוד חשוב להדגיש כי בעקבות רפורמה מקיפה בחוקי הבנייה בשנת 2013, תהליך קבלת האישור לסגירת המרפסת הפך לפשוט -סגירת מרפסת באמצעות חומרים קלים היא אחת הפעולות שעבורן ניתן לקבל היתר מהרשות המקומית בדרך המקוצרת, ותוך 45 ימים בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *