מנהל אתר אין תגובות

כספות ומתכות- על ההרכב שלהן

ישנן מגוון של כספות, יש כאלה היושבות בתוך הקיר וניתן להסתירן מאחורי תמונה כלשהי. קיימות כספות גדולות היושבות על הרצפה והן גדולות ומאסיביות. אין הרבה הבדל כאשר מדברים על החומר ממנו עשויות הכספות רובן ככולן עשויות פלדה קשיחה, מה שעושה את ההבדל העיקרי ביניהן הוא מנגנון הנעילה שלהן.

 

סוגי כספות

ישנו המנגנון הפשוט והמוכר של מפתח שפשוט נועל ופותח את הכספת אך יש לו חסרונות רבים כמו למשל מה יקרה אם נאבד את המפתח, לא נצליח לפתוח את הכספת אלא בעזרת פורץ מנעולים. מנגנון נוסף המאפיין הרבה מהכספות הוא מנגנון הנעילה המכני והוא מעין ידית או גלגל עם שנתות ורק סדר סיבוב מסוים יביא לפתיחה של הכספת, זהו מנגנון עתיק יומין שרוב פורצי הכספות כבר מצאו שלל שיטות לעקוף אותו ולפרוץ את הכספות. מנגנון נוסף הוא המנגנון הדיגיטלי המוכר לנו לרוב מבתי המלון והמנגנון נפתח רק כאשר נקיש קוד מסוים שייתן לנו לפתוח את הכספת. מנגנון נוסף נפוץ מאד הוא מנגנון הקומבינצייה, גם לוח מקשים להקשת קוד כלשהו הנבחר וידוע אך ורק לבעל הכספת, בנוסף ישנה אפשרות למפתח וגם מנגנון הגלגל המכני, המספק הגנה משולשת לחפצכם היקרים. מנגנון יוצא בדופן ביעילותו הוא מנגנון הזיהוי הביומטרי הנפתח אך ורק לאחר שזיהה את תביעת האצבע המסוימת שהוגדרה לו מבעוד מועד, מנגנון זה נעשה שימוש בבנקים ובמוסדות המדינה האחרים בהם נדרשת שמירה באבטחה גבוהה על מסמכים סודיים או כספים כמובן.

 

כספות חסינות אש

סוג נוסף ויעיל מאד של כספות הוא כספות חסינות אש, מדוע הוא מאד יעיל? מכיוון שבמקרה של קצר חשמלי שיגרום לשריפה לא יהיה לכם די זמן כדי להתחיל להוציא את הכבודה היקרה שלכם מהכספת. כך שבמקרה זה כספת חסינת אש עשויה גם להציל את חייכם וגם לגרום לכך שבמקרה ואיבדתם את הדירה שלכם בשריפה לפחות יישארו לכם קצת מאות בצד בכדי להתחיל לבנות מחדש את חייכם. מיותר לציין שכספות אלה הן כבדות ומחוברות לרצפה כך שגם אם עזבתם את הדירה אין חשש שיכנסו וינסו להרים אותה. יתרון נוסף של כספות אלה הוא ש החסינות למים, משתנה קריטי כאשר מדברים על שריפות, שהרי יצטרכו לכבות את השריפה עם כמות מים נכבדת. ישנן מגוון כספות גם כאן, למשל כאלה העשויות מפלדה קשיחה בעלת דפנות כפולות שבין  שתי השכבות הללו ישנו חומר חסין אש והיא ננעלת על ידי מערכת של בריח כפול וגם בה ניתן לעשות קומבינצייה של נעילות. ישנן כספות המוצבות בתחנות משטרה ועליהן להיות חסינות במיוחד וכן גם להיות מאין ארון לנשק של השוטרים וכמו כן גם לאפשר איפסון של חומרים מסווגים וסמים שנתפסו על ידי השוטרים. הן צריכות לקבל אישור מחברות הביטוח וננעלות במנגנון מכני או מנגנון אלקטרוני בעזרת מפתח עם שיניים כפולות על מנת להעלות את רמת המיגון.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *